Si te favorizojme rritjen e flokeve   
Ne disa raste rritja e flokeve mund te behet me te vertet obsesion per femrat.
Nga ikub.al 05 Kor
 
0
0

Te gjitha duan te rrisin floket, pasi te kemi bere ndonje model te shkurter sepse ishte ne mode, me pas vendosim te rrisim floket, dhe gjendemi duke bere llogarine me gjatesine e gjysmave te flokeve e cila nuk disiplinohet lehte, per te mos folur kur kemi nje model flokesh qe nuk nqa pelqen, ne ato momente deshirojme vetem te kthehemi pas, per te riparuar demin. Nuk do tju tregojme keshilla mrekulliberese per te rritur floket me shpejtesi, por duam tju japim disa keshilla per te favorizuar rritjen e tyre.

Shendeti i flokeve, ashtu sikurse dhe i trupit tone, eshte i lidhur ngushte me menyren e te ushqyerit. Per te bere qe floket tone te rriten me shpejt eshte e nevojshme qe te jene te forte dhe te shendetshem, per ti ndihmuar qe te jene te tille eshte e nevojshme qe ne tavoline te konsumoni proteina, oligo element dhe vitamina, mes se cilave spikas vitamina B. Ushqimet aleat per floket jane mishi i kuq, pula, dritherat, frutat e detit dhe veza. Per te rritur floke te forte jane te rendesishme momentet e larjes. Kushtojini shume vemendje cilesis se produktit qe perdorni per te lare floket, nje shampo jo e mire mund te thaje floket tuaj, sjell majat e dyfishta qe me pas kerkojne nje shkurtim drastik. Krihini floket tuaj gjithmone me delikatese ne menyre qe te mos i kepusni, mbani tharesen ne nje fare distance per te mos i djegur nxehtesia e saj dhe limitoni sa shume te jete e mundur piastren.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
ema
Para 8 muajsh  
  
nuk e kam kuptuar fare
 
jona
Para 39 muajsh  
  
dua qe ti kem floket te forte dhe me onde te bukura se i kam ondet sh te crregullta cfare shampo duhet te perdor sepse me bie shume
 


Il Cammino
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Profarma
MAX LED WALL Durres
Nëse nuk do të përbënin problem financiar
(Do të kryenit ndërhyrje estetike në trupin tuaj, apo të pranonit atë qe ju ka rezervuar fati?)

Bordo Revista
FILXHANI SOT

Nëse do ta njohësh mire dike, mos dëgjo çfarë thotë, por shi...
RECETA E DITES

Krostatë me boronica
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk meritoj kaq ftohtësi…


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
FLOKE
1107050092

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV