Si te humbasesh peshen e tepert vecanerisht tek kofshet   
Grate kane tendence per te fituar dhe per te mbajtur peshe rreth kofsheve dhe shume perpiqen per te humbur peshe ne pjesen kofsheve me vite por pa sukses.
Nga Infoalbania 09 Kor
 
0
0

Ju si mund t’ia arrini duke  bere  ushtrimet e duhura dhe duke mbajtur nje dite te ekuilibruar.

Beni ushtrime me biciklete

Nese ju deshironi  te humbni peshe rreth kofsheve tuaja nje nga gjerat me te mira qe mund te beni  eshte te  ecni me biciklete  per te pakten 25 minuta 4 here ne jave apo edhe me shume. Ushtrimet me biciklete jane te mira sepse ju duhet te shtyni me force  pedalin  pa pasur nevoje per ta ngadalesuar.

Noti

Noti  eshte ushtrimi ideal per te punuar me kembet tuja dhe riformimin e kofsheve tuaja. Sa me shume qe mund te notosh aq me mire  eshte per ju. Mundohuni te notoni ne pishine 5 here ne jave . Duke notuar per 20-30 minuta, ju keni mundesi te shkelqyer  per te konvertuar yndyren ne muskuj.   Ushtrimi me mire eshte note eshte  me shpine. Mos perdorni krahet  vetem  ecni me kembe.  Sa me shume te perdorni kembet, aq me e mire do te jete per riorganizimin e kembeve  tuaja .

Dieta

Ne menyre qe ju te humbisni kilet e teperta ne trupin tuaj dhe vecanerisht ne kofshet e juaja, sigurohuni qe te eliminoni  yndyrat ne dieten tuaj. Eliminoni sa me shume mish te jete  e mundur. Mundohuni te  limitoni  mishin e kuq brenda nje jave. Hani me shume  peshk dhe fileta pule. Perimet dhe frutat  duhet te jene porcionet primare ne diten tuaj. Qendroi larg embelsirave dhe ushqimit te shpejte. Pine te pakten 2-3 litra uje cdo dite.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Marrëdhëniet mes njerëzve janë si lulet. Duhet te kujdeseni ...
RECETA E DITES

Pulë me whisky
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: PESHA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1107090041
Reklame
Raiffeisen


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet