digitalb
0 0
14
 
Si te heqim yndyren nga floket   
Pse behen floket me yndyre? Ja disa menyra per ta shmangur kete
Nga ikub.al 14 Kor

floketFloket behen te yndyrshem si pasoje e nje crregullimi te gjendrave dhjamore. Ato sekretojnë gjiihmone dhe me shume yndyre e cila del ne sipërfaqe te kokes dhe per pasoje rrenja e flokut shkelqen.

Nese “vaji” i ben floket edhe me te bukur dhe ju jep shkelqim, kur eshte me teprice kthehet ne nje bezdisje.

I kujt eshte faji?

·         Trashegimia: njeri nga prinderit tuaj duhet t’i kete floket te yndyrshem

·         Nje problem endokrinik: Nje sekretim i tepert i hormoneve mashkullore

·         Ushqimi: abuzimi me yndryrnat dhe sheqerin

·         Disa probleme shendetesore: kapsllëku, obeziteti, probleme me melcine

·         Stresi: nje tronditje emocionale përshpejton sekretimin e yndyres

·         Shampot e papërshtatshme: cilësi e dobet ose keqpërdorim

Si te shpetojme nga yndyra e flokeve

·        Permiresoni shëndetin tuaj te pergjithshem. Ushqehuni ne menyre te ekuilibruar (shmangni yndyrnat dhe dhjamrat e kafsheve) dhe përdorni ushqime qe ju ndihmojne per floket

·         Oksigjenoni lekuren e kokes dhe ferkojeni ate me locione per floke te thate per te stimuluar kapilaret dhe per te hequr yndyren

·         Pastroni floket. Perdorni rregullisht nje maske kunder yndyres ne te gjithe rrenjen e flokut. Lani floket me substanca pa ion sa me shume te jete e mundur.

salus
Na ndiqni
Të rejat e fundit vijne në inbox tuaj
ipazar
living
Jeta sot është bërë shumë dinamike. Për të qenë në trendin e kohës
(Cilën do të shihni me më shumë përparësi)Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: at.k
ikub #:
 14
FLOKE
1107140086

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
http://www.wilka-kunststofftechnik.de/files/
Para 7 muajsh  
  
--
     
http://bruehlschule.de/lib/ts/
Para 7 muajsh  
  
--
     
MollyUSA
Para 40 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ non perscription generic cialis linnfj http://www.mymedcare.net/ purchase cialis on the internet 937 http://www.myremedyonline.com/ tramadol 794217 http://www.medical-place.com/ buy viagra =DDD
     
wllahcom
Para 40 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ order cialis 470806 http://www.myoregonmotors.com/ car insurance >:))) http://www.levitrapharmacies.com/ buy levitra =-PP http://www.theetaonline.com/ insurance auto tlkjrp
     
TeddySaysWrar
Para 40 muajsh  
  
http://www.myoregonmotors.com/ auto insurance vergju http://www.mymedcare.net/ cialis xyb http://www.medical-place.com/ viagra cdjykk http://www.theetaonline.com/ auto insurance quotes 43942
     
ultracam
Para 40 muajsh  
  
http://www.maroclub.net/ 2003 cialis levitra market sales viagra giqh http://www.myoregonmotors.com/ car insurance rates >:-[[[ http://www.levitrapharmacies.com/ levitra 10 mg order 979110 http://www.theetaonline.com/ auto insurance bnrdbg
     
heathersel
Para 41 muajsh  
  
     
heathersel
Para 41 muajsh  
  
http://www.medsshipping.net/ prednisone ere http://www.shoppills.net/ topamax, zonegran, weight loss 059727
     
heathersel
Para 41 muajsh  
  
http://www.medsshipping.net/ prednisone ere http://www.shoppills.net/ topamax, zonegran, weight loss 059727
     
RecoWilliams
Para 41 muajsh  
  
     
RecoWilliams
Para 41 muajsh  
  
http://www.insurplus.net/ cheap car insurance abnr http://www.insurersdeals.com/ life insurance 8)
     
vcrtrssyw
Para 41 muajsh  
  
     
vcrtrssyw
Para 41 muajsh  
  
yiEyso , [url=http://qzwgwidnjsjv.com/]qzwgwidnjs [link=http://yluwysqcnvqz.com/]yluwysqcn http://giflivojkwir.com/
     
Laticia
Para 41 muajsh  
  
If my problem was a Death Star, this article is a phtoon torpedo.
     


Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
digitalb
spitaliamerikan

as