Ventouris
Maske hidratuese me banane për lëkuren dhe flokët   
Ja si te pergatisim nje maske me banane per floket dhe fytyren
Nga ikub.al 28 Kor
 
0
0

img3631Një banane çdo dite ju bën shume mire për organizmin. Thuhet se molla ka shume cilësi, por dhe banania nuk mbetet pas. Ajo përmban 4 here me shume proteina se molla, 2 here me shume hidroksid karboni, 3 here me shume fosfor, 5 here me shume vitamine A dhe hekur dhe 2 here me shume vitamina te tjera dhe minerale. Ajo gjithashtu është e pasur me kalium dhe është një prej ushqimeve me te shëndetshme.

Ekspertet e bukurisë na rekomandojnë te përdorim bananen si një hidratant natyral për fytyrën dhe flokët. Përveç vlerave te tjera për shëndetin ky frut na bën edhe me te bukur.

Maske për flokë delikate

·         Mjafton te marrim një banane, ta shtypim dhe me pas te përhapim mbi flokët e lagura. E mbajmë për gjysme ore dhe me pas e shpëlajmë me ujë te vakur.

Maske për fytyre te thate

·         Marrim një banane, e shtypim mire dhe e përziejmë me 3 luge te vogla mjaltë derisa te behet një mase homogjene.

·         E përhapin ketë mase mbi fytyre dhe e leme te veproje për 10 minuta. Me pas e shpëlajmë me ujë te vakur.

Pasi ta keni përdorur disa here do te vëreni ndryshimin e fytyrës dhe te flokëve tuaj.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Askush nuk i përket askujt. Njerëzit vijnë ne jetën tone atë...
RECETA E DITES

Ha mirë edhe ne kamping
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: MASKE
Postuar nga: at.k
ikub #:
1107280114


Digitalb


UnionBank