Te rimodelojme shtepine ne menyre praktike   
Ka ardhur momenti te investoni per shtepine tuaj ose rimodelimin e saj.
Nga ikub.al 08 Gsh
 
0
0

Ka ardhur momenti te investoni per shtepine tuaj ose rimodelimin e saj. Percaktoni ndarjen e dhomave, arredimin e tyre dhe mos kurseni per komoditet. Ngjyrat me te preferuara, izolimi nga zhurmat dhe ekspozimi ndaj diellit. ja cfare duhet patur parasysh.

1- Keshillohuni me nje arkitekt dizajner

Eimodelimi i shtepise eshte nje event teper serioz. Nje shtepi e bukur, e modeluar mire dhe sipas shijeve me te fundit duhet patjeter te kete nje ndertim te forte te gjithe arkitektures e sidomos kerkon te mure te forte. Nje krisje e tyre ne nje sezon te caktuar do te dukej tmarresisht keq ne nje ambjent shtepie. Apartamenti ku jetoni ndryshon nga nje shtepi private, ku mund te beni nje rikonstruktim te papritur te shtepise dhe si rrjedhoje rindertimin e mureve te rinj. Zhvendosja e dhomave, e kuzhines apo tualetit nuk eshte aq e lehte sa e keni menduar. ne raste te tilla do te ishte mire te konsultoheshit me nje akritekt dizanjer, i cili do tju ndihmonte per tju dhene ide profesionale se si mund te rimodeloni muret dhe nje pjese te shtepise tuaj.

2- Ngjyrat me te preferuara

Perzierja e ngjyresh eshte nje nga detajet me te rendesishme. Kujdes! Shpesh tendenca eshte qe te zgjidhni ngjyra te renda, te forta apo agresive. Shtepia eshte vendi ku njeriu kerkon gjithmone qetesine, clodhjen, ndaj ngjyrat e buta do te ishin me te pershtatshme. Sigurisht qe ngjyrat duhet te jene ne pershtatje me mobiliet dhe cdo arredim qe ju keni zgjedhur. Ngjyrat jeshile, pana, lejla e hapur apo limon jane moderne, komode dhe ato qe do te sygjeroheshin me teper.

3- Investoni komoditetin

Planifikoni nje apartament per te ardhem, por jo me shume se per 5 vjet. nese keni nje femije ne shtepi sidomos te vogel, pas nje ose dy vitesh do te kerkoje per hapsiren e tij per tu argetuar. E me pas do te kerkoje edhe per dhomen, krevatin apo dollapin personal. Nese do te donit te benit ndryshime per rimodelimin e shtepise duke perfshire mobilie te reja, mos beni shpenzime te skajshme. Mund te blini gjera me cmim te leverdisshem dhe perseri te jene brenda stilit bashkohor. per me teper, ajo qe ka vertet rendesi eshte komoditeti. Mundohuni qe cdo gje te jete praktike, ne fuksionin tuaj.

4- Sa me shume rafte

Mos harroni edhe izolimin nga zhurmat. Ngjitur me muret mundohuni te vini sa me shume mobilie si dhe rafte librash, disqesh, fotosh apo suveniresh dhe sendesh te ndryshme. duke i mbushur raftet, zhurma e apartamentit ngjitur do te jete me e veshtire per tu ndjere.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shtëpia dhe kopshti
Chez Moi
Yasmine
Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: SHTEPI
Postuar nga: a.k
ikub #:
1108080008
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9