Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Veshjet qe ju duhen per sezonin vjeshte dimer 2011-2012
 
Shperndaje
ikub#: 1108240077
Ja veshjet qe ju duhen per sezonin e ri

01

Shume shpejt vera do mbaroje. Cfare na duhet per te qene ne mode gjate sezonit vjeshte dimer 2011-2012? Zbulojini me poshtë.

1. Stofi skocez.

Stofi skocez do te mbizotërojë ne sezonin vjeshte dimer 2011-2012. Fustane, pantallona, pallto, shalle, etj.

2. Bluzat e thurura rrjete.

E reja e fundit eshte se ju nuk do keni me ftohte. Bluzat e thurura rrjete do jene edhe kete vit ne mode.

3. Palltot

Palltot e trasha dhe me ngjyra. Bluja, e kuqja e thelle, mustarda...do jene ngjyrat me te përdorura.

4. Yjet neper veshje

Te huazuara nga Dolce & Gabana, kete sezon yjet neper veshje do jene ne konkurrence me pikat. Mund te vishni bluza gjete dites dhe nje fustan me yje gjate nates.

5. Veshjet mashkullore (Tuxedo)

Nese keni deshiruar ndonjehere te jeni cun, tentojeni sivjet me veshjet mashkullore sepse jane ne mode.

6. Fustanet e viteve ‘40

Tek shpatullat te fryra, me bel dhe poshte te gjera. Edhe ngjyrat do jene ato te viteve ’40. Mund te jene me flutura, pika, yje, lule. Sidoqofshin, fustanet e pas luftes do vijne serisht ne mode.

7. Gëzofi me ngjyra

Disa kane tentuar per gëzof macesh...Gjithmone per pallto ose si aksesor, si jake apo si shall, gezofet kete vit do jene plot ngjyra. Shmangni te gjelbren.

8. Fustanet e viteve ‘70

Fiustane te lirshme, te lidhura si kimono, menge te fryra dhe pjesa e fundit e gjere te pakten deri tek gjuri. Me ngjyrat e vjeshtes keta fustane mund te jene te dekoruar edhe me pjese kashmiri. Vishen me cizma lekure dhe ato qe e preferojne mund te mbajne edhe kapele.

9. Veshjet sportive

Veshja sportive dhe e përditshme do jete si gjithmone ne mode. Pulovrat, pantallonat e drejta, te ngushta me vija te holla te bardha e te zeza.

10. Fundi prej lekure

Jo tendence e re, por me joshes dhe me seksi se versionet e mëparshme. Ai do jete jo shume i shkurter dhe mund te perdoret edhe per zyre. Mund ta vishni me nje kemishe te mbertyer deri te kopsa e fundit. Evitoni transparencen dhe mundohuni te beni kontrastin femer / mashkull. Visheni edhe me nje pardesy te gjate.

11. Tweed –i ( stofi me kokrriza)

Cope e preferuar per dimer dhe e ngrohte. Mund ta përdorni per pallto ose per funde. Per ta bere me moderne vidheni me nje keshishe pak transparente.

12. Palltot apo pardesyte dhume te gjera

Ka qene edhe vitin e kaluar si tendence. Visheni poshte me strece apo xhinse te ngushta.

13. Veshja e nje ariu polar

Kjo veshje do jete ne mode sivjet. Preferohet ngjyra shume e bardhe ose e bardhe ne krem. Nese nuk te pleqen evetem te jesh me te bardha mund te perdoresh nje aksesor ngjyre bezhe ( cizma, shall, etj).

14. Veshjet me dy lloje copash.

Gjysme lekure dhe gjysme dicka tjeter. Zakonisht menget jane ndryshe. Mund te kete edhe disa shirita lekure tek xhepat apo tek gryka e disa palltove.

15. Palltot XXL

Palltoja e sezonit nuk do jete shume e lehte per t’u mbajtur dhe do jete shume e gjate. Duhet te evitoni copat e leshit. Vishet me cdo gjep oshte dhe per tu dukur me chic mund te vini nje kapele.

16. Fundet mesatare

Ne mode do jene fundet qe arrijne deri te gjuri. Vishini me keshishe dhe futeni ate poshte fundit. Vendosni dhe nje rip dhe do ngjani bukur. Mos i vishni me ortopedike por me kepuce ose cizma te larta.

17. Ngjyrat e pitonit

Sivjet ngjyra e pitonit do jete mjaft ne mode ne cdo veshje.

18. Xhinset e gjera

Me modelet e xhindeve te viteve shtatedhjet kembet tuaja do duken me te gjata. Vishini me cizma ngjyre karamele ose çokollate.

19. Bluzat apo kamishat e lidhura te qafa

Preferojini me lidhese te gjate qe te formoni fjongo te medha. Mund t’i lidhni anash ose ne mes.

20. E bardhe me te zeze

E thjeshte, e bukur veshja qe ndërthur te bardhen me te zezen do jete edhe kete vit ne mode. Paksa mashkullore por e kendshme.Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: VESHJE

loading...


luli   Para 71 muajsh     
na jepni mundesine qe te blejme ose te shkojme tek rrobqepsja se modelet i kemi te gatshme , faleminderit shume
dina    Para 71 muajsh     
big,small, klin
luli   Para 73 muajsh     
shume te bukura faleminderit shume
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digicom

Më të lexuarat


Turizmi
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved