Ventouris
5 produkte per 5 receta bukurie   
Te pergatisesh nje recete bukurie eshte njesoj si te gatush dicka te shijshme. Gjyshet tona e dinin mire si ta mbanin fytyren me te bukur pa shpenzuar shume. Ja disa receta.
Nga ikub.al 21 Sht
 
0
0

308-322-quizz-nutrition-616Te përgatisësh një recete bukurie është njësoj si te atush diçka te shijshme. Gjyshet tona e dini mire si ta mbanin fytyrën me te bukur pa shpenzuar shume. Ja disa receta te vlefshme qe ato na kane trashëguar. Secila ka produktet e vecanta.

Çaji i ftohte

Çaji i ftohte është shume i mire kundër rrathëve te syrit. Ne darke ziejmë pak çaj për disa minuta. Pasi ta heqim e leme ne frigorifer gjate gjithë natës. Ne mëngjes e aplikojmë tek rrathët e zinj qe janë formuar dhe e leme për 5 minuta. Çaji jeshil është me i miri. Gjithsesi duhet te themi se armiku kryesor i këtyre rrathëve qëndron çlodhja dhe gjumi. Mundohuni te flini te paktën 7 ore gjate natës.

Domatja

Domatja pastron lëkuren. Tuli i saj i bën mire lëkurës se yndyrshme dhe vitaminat e shumta qe ajo ka shërbejnë kundër infeksioneve, plagëve dhe toksinave. E presim domaten neper copa te holla dhe i vendosim ato ne fytyre për 15 minuta. Ato qe kane fytyre te yndyrshme mund te përdorin edhe një pure domateje. Duhen grire dy domate, te cilat do përzihen me një luge te madhe lëng limoni, një luge pana dhe një luge argjil. Lëreni ne fytyre për 15 minuta dhe mos lyeni konturet e syve.

Limoni

Dhembe te bardhe për një buzëqeshje te bukur. Marrim një limon e presim dhe fërkojmë me te dhembet dhe mishrat e dhëmbëve. Me pas i lajme me sode, e cila shërben si një paste shume e mire. Ketë bëjeni vetëm një here ne jave sepse limoni duke përmbajtur acid citrik mund te dëmtojë zmaltin.

Avokadoja

Avokadoja na ndihmon te kemi një fytyre te bute dhe pa rrudha.  Shtypim tulin e një avokadoje dhe e përziejmë me një luge te madhe vaj ulliri. Këtë përbërje e përdorim për fytyrën dhe për qafen gjithashtu. E leme për 30 minuta dhe me pas e shpëlajmë me ujë te vakur.

Vazelina

Vazelina ndihmon për shërimin e pucrave qe dalin kur kemi temperature. Ajo gjithashtu perdoret edhe si zbutës për duart e thata.

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Teoren
Bukurosh, apo macho
(Si do ta preferonit të dashurin? )

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Mos u dashuroni me ata qe zgjedhin fjale te bukura, por me a...
RECETA E DITES

Gatuaj për një, për veten tënde
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: AVOKADO BUKURI CAJ LIMONI RECETA
Postuar nga: at.k
ikub #:
1109210066


Digitalb


UnionBank