Depilimi i pjeseve intime, cila eshte menyra me e mire?   
Ekzistojne disa menyra, por cila do te ishte me e mira?
Nga ikub.al 26 Nën
 
0
0

depilimiDisa foto te egjiptianes Aliaa Magda Elmahdy qe kane bere xhiron e botes, kane rindezur edhe nje here brenda universit femeror temen e nevojes apo jo te deplimit te pjeseve intime te tyre.
Ne boten orientale, depilimi eshte tashme nje rregull mijravjecar qe lidhet para se gjithash me nevojen e ruajtjes se higjenes. Ndryshe ndodh ne perendim, ku procesi eshte njekohesisht edhe ceshtje etike, dhe nga shume syresh mbeshtetet si nje domosdoshmeri per bukurine trupit.
Ekzistojne menyra te ndryshme per te arritur depilimin ne fjale.
- nepermjet perdorimit te letrave te posacme ngjitese me baze dylli
- kremi depilator
- makina elektrike
- brisku klasik
Nder to, me efikasja eshte perdorimi i letres me baze dylli. Kjo eshte njekohesisht edhe me e dhimbshmja, pasi bulbi hiqet se bashku me lekuren.
Kremi depilator eshte fare i padhimbshem, por ai mund te provokoje realsione te padeshiruara te lekures.
Makina elektrike mund te jete nje zgjidhje e mire, dhe per kete ekzistojne tipe te ndryshme edhe per femra.
Brisku eshte menyra me e perdorshme qe siguron nje pastrim te shpejte, te thelle dhe pa dhimbje.
Gjithashtu, ekzistojne dy tipe te depilimit, njeri amerikan dhe tjetri brazilian. Menyra amerikane e depilimit konsiston ne nje pastrim total, nderkohe qe ai brazilian ruan nje gjurme trekendore ne pjesen e siperme.(Marre nga LadyBlitz)

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Klinika Vera-Virhov
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ne jete duhet te jeni dëshmitarë dhe jo gjyqtare, duhet te p...
RECETA E DITES

Kroketa me patate dhe sallam
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DEPILIM
Postuar nga: k.s
ikub #:
1111260020
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9