0 0
 
Depilimi i pjeseve intime, cila eshte menyra me e mire?   
Ekzistojne disa menyra, por cila do te ishte me e mira?
Nga ikub.al 26 Nën

depilimiDisa foto te egjiptianes Aliaa Magda Elmahdy qe kane bere xhiron e botes, kane rindezur edhe nje here brenda universit femeror temen e nevojes apo jo te deplimit te pjeseve intime te tyre.
Ne boten orientale, depilimi eshte tashme nje rregull mijravjecar qe lidhet para se gjithash me nevojen e ruajtjes se higjenes. Ndryshe ndodh ne perendim, ku procesi eshte njekohesisht edhe ceshtje etike, dhe nga shume syresh mbeshtetet si nje domosdoshmeri per bukurine trupit.
Ekzistojne menyra te ndryshme per te arritur depilimin ne fjale.
- nepermjet perdorimit te letrave te posacme ngjitese me baze dylli
- kremi depilator
- makina elektrike
- brisku klasik
Nder to, me efikasja eshte perdorimi i letres me baze dylli. Kjo eshte njekohesisht edhe me e dhimbshmja, pasi bulbi hiqet se bashku me lekuren.
Kremi depilator eshte fare i padhimbshem, por ai mund te provokoje realsione te padeshiruara te lekures.
Makina elektrike mund te jete nje zgjidhje e mire, dhe per kete ekzistojne tipe te ndryshme edhe per femra.
Brisku eshte menyra me e perdorshme qe siguron nje pastrim te shpejte, te thelle dhe pa dhimbje.
Gjithashtu, ekzistojne dy tipe te depilimit, njeri amerikan dhe tjetri brazilian. Menyra amerikane e depilimit konsiston ne nje pastrim total, nderkohe qe ai brazilian ruan nje gjurme trekendore ne pjesen e siperme.(Marre nga LadyBlitz)

   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Na ndiqni
ilma
living
Eneda apo Xhemi
(Kush i shkon më shumë Portokallisë )

katalogu


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: k.s
ikub #:
DEPILIM
1111260020


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300