Maska bukurie per floke te shendetshem dhe te bukur   
Nuk ka periudhe te vitit e cila nuk ja vlen te kujdesesh per floket, por i ftohti kerkon dhe shume ndihme ekstra dhe nje sforcim te vogel vullneti per te mbajtur floke te shendetshme, shkelqyeshme dhe te forte.
Nga ikub.al 25 Jan
 
0
0

#F674A1

Nuk ka periudhe te vitit e cila nuk ja vlen te kujdesesh per floket, por i ftohti kerkon dhe shume ndihme ekstra dhe nje sforcim te vogel vullneti per te mbajtur floke te shendetshme, shkelqyeshme dhe te forte. Jo vetem shampo per te lare floket. Floket ne dimer kane nevoje per me shume ushqyerje. Per shembull, nese problemi juaj eshte thatesia e flokut, e verdha e vezes dhe kakao do te jene aleatet me te mire. Ne fakt, e verdha e vezes ushqen, hidraton me delikatese skalpin e kokes, ndersa pluhuri i kakaos i jap shkelqim. Perzieni dy te verdha vezes me kakao, aplikoni mbi gjatesine e flokeve dhe lerenini per 30 minuta, me pas shpelajeni normalisht. Dhe nese shqetesoheni per eren e vezes mbi flokeve, kjo nuk do te ndodhe, perkundrazi do te qendroje aroma e kakaos.

Edhe kosi natyral eshte nje shkelqyes shume i mire qofte per lekuren dhe per floket, dhe mund te aplikohet ne te gjithe koken, lereni per 20 minuta, dhe shpelajeni normalisht. Nese deshironi te gjalleroni floket, provoni kete maske. Ne nje ene perzieni nje luge vaj ulliri, nje luge vaj jojoba, nje luge vaj lini dhe gjysem karite. Lereni ne nje burim nxehtesie indirekte, ne banjomari, derisa karite-ja te kete shkrire. Aplikojeni ne floke dhe mbajeni per nje ore, me pas shpelajeni normalisht, do te shihni efektin, kete maske eshte me mire ta perdorni ne dimer, duke i mbeshtjellur floket me nje leter alumini dhe ngrohni koken me tharese. Se fundi, klasiku i bukurise natyrale, vaji i bajameve te embela, mund te perdoret direkt ne te gjithe gjatesine e flokeve pasi te keni bere larje e perhershme. Beni kujdes nese keni floke te yndyrshem, sepse rrezikoni te yndyrosni me shume.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Bukuria tërheq syrin, por personaliteti prek zemrën.
RECETA E DITES

Kallamar të mbushur me ton
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI FLOKE
Postuar nga: a.k
ikub #:
1201250004
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9