Ushqimet qe te dobesojne me teper gjate pranveres   
Doni te dobesoheni sa me shume gjate ketij sezoni? Ja ushqimet e duhura.
Nga ikub.al 19 Mar
 
0
0

gatimeDoni te dobësoheni sa me shume gjate këtij sezoni? Ja ushqimet e duhura.

Ananasi

Përveçse një frute me shume vitamina, ananasi njihet edhe për vetitë kundër celulitit. Duke e konsumuar shpesh ai iu ndihmon te ruani bonifikimin e trupit.

Peshku plloçak

Peshku plloçak njihet si nder peshqit qe organizmi e tret me mire. Ai është i pasur me proteina, magnez, hekur dhe kalcium. Shoqërojeni me perime.

Portokalli i kuq

I pasur me ujë, portokalli i kuq iu hidraton gjate pranverës. Por kjo nuk është e gjitha. Ai gjithashtu stimulon tretjen dhe rregullon transitin ne zorre. A nuk është ky një kombinim ideal për t’u dobësuar?

Spinaqi

Spinaqi është një perim i shkëlqyer për t’u dobësuar. Tretet lehte nga organizmi dhe stimulon edhe ky trazimit ne zorre. Nga ana tjetër spinaqi te vel dhe nuk do mund te hash diçka tjetër menjëherë pas konsumimit te tij.

Patëllxhani

Ky perim është pak kalorik, ashtu si domatja apo radhiqet. Cili është avantazhi i patëllxhanit? Është i pasur me fibra dhe bën te mundur kalimin me te kollajshëm te ushqimit ne zorre. Ky perim përmban gjithashtu magnez dhe ujë (92%).

Proshuta e derrit

Mos iu besoni me atyre qe iu kane thënë me pare se mishi i derrit është me shume yndyre. Ne fakt vlera kalorike e tij është shume afër mishit te pulës. Duhet thjesht te gjendet mënyra e duhur për ta gatuar.

Sallata jeshile (marulja)

Konsumojeni sa me tepër marulen sepse do ua mbaje trupin ne forme. Ruajeni gjithmonë ne frigorifer.

Karota

Karota është e pasur me fibra, vitamina dhe antioksidues. Ajo jo vetëm qe iu ndihmon te ruani linjat, por iu jep edhe shkëlqim ne fytyre.

Rrepkat

Fale përmbajtjes me shumice te fibrave, rrepkat iu ndihmojnë ta tretni sa me shpejt ushqimin. (marre nga Journal des femmes)

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Vetëm ata qe shqetësohen për ju mund t'iu dëgjojnë edhe kur ...
RECETA E DITES

Pulë e marinuar me erëza
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIM PRANVERA USHQIMI
Postuar nga: at.k
ikub #:
1203190090
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9