Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Jeta ne cift :10 armiqte e ciftit
 
Shperndaje
ikub#: 1204160092
Disa elemente qe mund te shqetesojne jeten tuaj ne cift.

l-argent-dans-le-couple-4190613pbhux_2041Xhelozia e semure
"Ku ishe?" " Me ke ishe?" " E ndjej qe do me lesh?" Ndonjehere xhelozia eshte shpesh sensibel ne fillim te nje historie, por kur ajo eshte e tepruar dhe e semure, ajo behet si nje hije e rende ne lidhjen tuaj.  Atehere jepini fund pyetjeve dhe kini me shume besim tek personi qe keni ne krah.

Ceshtjet politike
Para se te fillojne zgjedhjet presidenciale, diskutimet politike jane shpesh shume te zjarrta. Sidomos kur cifti nuk ndane te njejtat ide, kjo mund te kthehet shume shpejt ne nje enderr te keqe.Nje francez mbi 2 mendojne qe ceshtjet politike jane nje burim konflikti per nje cift. Atehere po ju japim nje keshille : evitoni temen.

Mos e lini veten mbas dore
Eshte e rendesishme te jeni sa me hijshme per ta bere per vete partnerin dhe ne jeten e perditshme. Zoterinj, evitoni te lini deren tualetit hapur ose mos te prisni thonjte perpara partneres. Ndersa ju zonja , rregullohuni pak , mos e lini veten mbas dore.

Femijet
Ato ju zgjojne ne mes te nates, jane te semure , kerkojne vemendjen tuaj.Per kete arsye jeta juaj ne cift kalon ne plan te dyte. Nje keshille: edhe pse jini shume te zene me femijen tuaj , mundohuni te organizoheni. Besojini ata pra, gjate fundjaves prinderve te tu ose gjeni nje zgjidhje.

Jo-Seks

Tregohuni te zgjuar!Sdo lodhemi kurre pa ja u perseritur: seksi eshte shume i rendesishem. Prandaj futeni ne pune fantazine dhe imagjinaten tuaj per nje jete seksuale sa me te mire. Kjo eshte nje  menyre e bukur per ringjallur zjarrin e dashurise brenda ciftit tuaj.

Puna
Puna ju nervozon, lodheni, atehere ne mbremje kur ju ktheheni ne shtepi mos i flisni partnerit tuaj vetem  per ate.  Puna juaj nuk duhet te perzihet me jeten tuaj ne cift, prndaj kur shkoni ne shtepi lerini telefonin menje ane dhe mundohuni te harroni problemet e juaja profesionale.

Kritikat
"Shakat e juaja nuk bejne per te qeshur asnje" "Akoma keni nje projekt qe nuk realizoni dot..". Mundohuni te evitoni te mos e gjykoni shum rende partnerin tuaj. Ju nuk e kuptoni veten tuaj por ato kritika qe i beni partnerit,demtojne jeten tuaj ne cift.

Shoket me te mire
Zoterinj, shoku juaj me i ngushte vjen papritur ne shtepine tuaj? Zonja, ju kaloni mbremjet ne telefon me shoqet e juaja?
Mos i jepni rendesi shokeve tuaj me te ngushte, se ato mund te fusin hundet ne jeten tuaj ne cift dhe kjo mund te shfaqi nderlikime. Atehere nje keshille: mbani pak distance me ato dhe ruajini intimitetin tuaj.

Televizori ne dhome
Edhe ky eshte nje nga problemet qe shfaqet ne cift.Disa cifte kane televizor ne dhomen tyre dhe prej kesaj ato bejne dashuri dy here me pak se te tjeret. Atehere shume shpejt hiqeni nga dhoma!


Mungesa e vemendjes
Kur ka qene hera e fundit qe ju i keni bere komplimet? Nje surprize? Nje deklarate dashurie? Mungesa e vemendjes mund te bej njeri prej te dyve te shikoj per dike tjeter.  Pra mos hezitoni kurre ti shfaqni here pas here ndjenjat ,duke e bere partnerin tuaj te ndihet shume mire per jeten qe po ben me ju.(plurielles)

 ventouris


Postuar: 16 Pri
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: CIFT JETA

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living


Më të lexuarat


Turizmi
Butik AlvieroCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved