Ushtrimet per te pasur nje bark te sheshte    
Nese endrra juaj me e keqe eshte barku, me akumulinin e yndyrnave dhe lekures se relaksuar, duhet te dini se eshte mundur te arrini ate qe doni me ushtrime dhe me ushqime te sakta.
Nga ikub.al 14 Qer
 
0
0

esercizi-addominaliNese endrra juaj me e keqe eshte barku, me akumulinin e yndyrnave  dhe lekures se relaksuar, duhet te dini se eshte mundur te arrini ate qe doni me ushtrime  dhe me ushqime te sakta .Te zhvilloni muskujt e barkut eshte mjaft e thjeshte, problemi eshte te kërkoni gjithmonë te jeni te ekuilibruar  dhe te ushtroheni dite per dite.
Para se gjithash eshte mire te beni ecje shume ose vrap dite per dite. Kjo do bej qe ju te jeni gjithmonë ne forme. Nese keni vetem nje jave ne dispozicionju keshillojme  te  beni jogging me shume 30 minuta ne dite. Me pas beni disa ushtrime per te forcuar muskujt e barkut. Ne kete rast qe te keni ndonje rezultat duhen muaj , por mjafton qe te filloni .  Ju keshillojme qe te përdorni dhe frymëmarrjen  diafragmatike per te forcuar mbi te gjitha  muskujt e siper te barkut. Per ushtrimin e rrethit barkut jane shume te mira pompat , te cilat duhet te beni 20 , tre here ne dite.
Rendesia e nje diete te rendesishme
Eshte e rendesishme te keni nje barke te sheshte dhe ushqimin . Sic eshte thene dhe heret e tjera eshte me mire te hani lehte dhe ti jepni hapësira vegjetaleve, duke provuara dhe dieten e kerthizes.  Jane shume te mira dhe drithërat dhe te gjitha ushqimet qe jane te per bera me fibra .  Gjithashtu duhet pini shume uje per te eliminuar papastertite, qe kontibuojne dhe ne fryrjen e barkut.  Si përfundim përdorni vajin e ullirit  si elemente baze i pjates tuaj.  Nese vuani shpesh nga fryerja e barkut, do jene shume te mira karboni aktiv qe ju lejon te ulni ajrin e barkut.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Societe Generale Albania
Screen
Martesat gay?
(Pro apo kundër?)

FILXHANI SOT

Ne jete çdo gjë ndodh për një arsye, nuk ka rastësi.
RECETA E DITES

Tortë me kakao dhe me kungull
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Si do të vepronit po të ishte shoqja juaj?


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: jeta12
ikub #:
BARKU PASUR
1206140033Reklame
Digitalb
Reklame
ventouris


Reklame
inTV