Ushtrimet per te pasur nje bark te sheshte    
Nese endrra juaj me e keqe eshte barku, me akumulinin e yndyrnave dhe lekures se relaksuar, duhet te dini se eshte mundur te arrini ate qe doni me ushtrime dhe me ushqime te sakta.
Nga ikub.al 14 Qer
 
0
0

esercizi-addominaliNese endrra juaj me e keqe eshte barku, me akumulinin e yndyrnave  dhe lekures se relaksuar, duhet te dini se eshte mundur te arrini ate qe doni me ushtrime  dhe me ushqime te sakta .Te zhvilloni muskujt e barkut eshte mjaft e thjeshte, problemi eshte te kërkoni gjithmonë te jeni te ekuilibruar  dhe te ushtroheni dite per dite.
Para se gjithash eshte mire te beni ecje shume ose vrap dite per dite. Kjo do bej qe ju te jeni gjithmonë ne forme. Nese keni vetem nje jave ne dispozicionju keshillojme  te  beni jogging me shume 30 minuta ne dite. Me pas beni disa ushtrime per te forcuar muskujt e barkut. Ne kete rast qe te keni ndonje rezultat duhen muaj , por mjafton qe te filloni .  Ju keshillojme qe te përdorni dhe frymëmarrjen  diafragmatike per te forcuar mbi te gjitha  muskujt e siper te barkut. Per ushtrimin e rrethit barkut jane shume te mira pompat , te cilat duhet te beni 20 , tre here ne dite.
Rendesia e nje diete te rendesishme
Eshte e rendesishme te keni nje barke te sheshte dhe ushqimin . Sic eshte thene dhe heret e tjera eshte me mire te hani lehte dhe ti jepni hapësira vegjetaleve, duke provuara dhe dieten e kerthizes.  Jane shume te mira dhe drithërat dhe te gjitha ushqimet qe jane te per bera me fibra .  Gjithashtu duhet pini shume uje per te eliminuar papastertite, qe kontibuojne dhe ne fryrjen e barkut.  Si përfundim përdorni vajin e ullirit  si elemente baze i pjates tuaj.  Nese vuani shpesh nga fryerja e barkut, do jene shume te mira karboni aktiv qe ju lejon te ulni ajrin e barkut.
 

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Hysen
Para 10 muajsh  
  
Dua te heq barkun
 NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
ebuy
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Trashëgimia me e madhe qe prindërit mund t'iu lënë fëmijëve ...
RECETA E DITES

Shishqebap me karkaleca dhe brokoli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BARKU PASUR
Postuar nga: jeta12
ikub #:
1206140033
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9