Ku mund të gjejmë produkte të çertifikuara BIO?   nga Bio Parafarmacia Franceze, në TEG 
.
Nga ikub.al 31 Kor
 
0
0

1. NEUTRAPHARM

Photo2253
Neutrapharm, Intimo Farmaceutike 100 dhe 250 ml me vaj bajame.
 
I vetmi në treg, Intimo farmaceutike që përdoret edhe për lavazh të brendshëm. Acidi laktik bën të mundur ruajtjen e pH fiziologjik. 
 
Përdoret tek meshkujt, fëmijët, gratë, dhe vajzat e vogla me vulvite tek të cilat zhvillohen shpesh nga mungesa e higjenës intime në kopësht apo shkollë.
 
Është pa sapun, pa paraben, pa fenoksietanol, pa silikon dhe pa vajra mineral. 
 
Nuk përmban ngjyrues dhe parandalon riskun e alergjive.
 
 
 
2. ILRIDO me SPF 25 & 30 
 
Ilrido, solar me faktor mbrojtës 25 dhe 30 ju mbron në këto ditë të nxehta vere.
Ilrido ofron 95-97% mbrojtje nga rrezatimi diellor. 
 
A ju shqetësojne aknet e krijuara në trup nga dielli? A ndiheni në siklet kur shkoni në plazh? Tashmë Ilrido me SPF 25, ju vjen në ndihmë. I testuar dermatologjikisht ndaj akneve Mallorca, pa ngjyrues, pa yndyrë, pa parfum. Hidratues dhe rezistent ndaj ujit. Mbron lëkurën tuaj nga radiacionet UVA dhe UVB.
Ilrido me SPF 25 është i formuluar për të parandaluar formimin e akneve në trup shkaktuar nga djersitja si pasojë e rrezatimit në diell, sidomos në adoleshencë.
Për të gjithë ju që keni problem qukat, zgjidhja është e thjeshtë: Ilrido me SPF 30. Rezistent ndaj ujit, me Vitamin E. Mbron lëkurën e ndjeshme nga radiacionet UVA dhe UVB. Pa ngjyrues. Hidraton lëkurën tuaj, dhe ul rrezikun e alergjive nga dielli.
 
I thoni JO QUKAVE dhe pro diellit me Ilrido me SPF 25!
 
3. OLEO CALCAIRE për djegiet nga dielli
 
Oleo-calcaireProdukti Oleo Calcaire, nga laboratori prestigjoz GILBERT me vaj ulliri dhe hidroksid kalçiumi përdoret për të trajtuar djegiet nga dielli, skuqjet dhe irritimet e ndryshme të lëkurës.
 
Risia e Oleo Calcaire është përdorimi i shumëfishtë: Përdoret dhe për pastrimin e bebeve në vend të pecetave të lagura. Shmang skuqjet nga pampersi. Pastron në mënyrë fantastike duke lënë pas një film yndyror për të shmangur irritimet. 
Tek nënat në Francë ky produkt ka përdorim të përditshëm, edhe në shtëpi, në vend të pecetave të lagura. Shumë më e lirë dhe më mirë për fëmijën tuaj. Por njëkohësisht ajo çka ofron Oleo Calcaire është dhe përdorimi tek gratë shtatzëna në skuqjet që krijohen tek palat e lëkurës. Gjithashtu tek obezët, diabetikët, personat që qëndrojnë për kohë të gjatë në shtrat, tek të cilët shpesh shfaqen skuqjet e lëkurës në pjesë të ndryshme të trupit, edhe për ata është zgjidhja ideale.
[I ngjashëm: 40 Degrees ]
 
 
Mos harroni, e gjeni pranë Bio-Parafarmacise Franceze në TEG.
 
 
4. BACTIDOSE
 
gilbert-bactidose-gel-hydroalcoolique-75mlBACTIDOSE është një xhel hidroalkolik, dezinfektues për higjenën e duarve.
Përdoret kundër baktereve (Pseudomonas Aeruginosa, Staphylococcus aureus), viruseve (H1N1), mikroorganizmave dhe sidomos kundër mykut.
Nuk shkakton alergji. Bactidose është një produkt brand dhe i çertifikuar nga standarte të ndryshme europiane si mëposhtë: 
•Standarti Europian EN 1040: i çertifikuar kundër baktereve
•Standarti Europian EN 1276: i çertifikuar kundër baktereve
•Standarti Europian EN 1275: i çertifikuar kundër mykut
•Standarti Europian EN 1650: i çertifikuar kundër mykut
•Standarti Europian EN 14675: i çertifikuar kundër viruseve
•Standarti Europian EN 14476: i çertifikuar kundër viruseve
•Standarti Europian EN 14675: i çertifikuar kundër viruseve
 
Çdo gjë thjeshtësohet me Bactidose!
 
Për të qënë gjithnjë të azhornuar me produktet BIO te BIO Parafarmacise Franceze, klikoni mbi ikonë dhe na ndiqni në faqet tona ne Facebook dhe Twitter.
 
Bio Parafarmacia Franceze                                                                                           
Bio Parafarmacia Franceze      

 

 

 

 

BIO Parafarmacia Franceze

Adresa: TIRANA EAST GATE (TEG), KATI I, perballe JUMBO-s

Tel: +355 48 845100

Cel: +355 6961 54711

E-mail: info@bio-parafarmaciafranceze.net  

            porosi@bio-parafarmaciafranceze.net

Web:   www.bio-parafarmaciafranceze.net 

ilridoilrido

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Il Cammino
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Profarma
MAX LED WALL Durres
Nëse nuk do të përbënin problem financiar
(Do të kryenit ndërhyrje estetike në trupin tuaj, apo të pranonit atë qe ju ka rezervuar fati?)

Bordo Revista
FILXHANI SOT

Miqësia e vërtetë mund te ketë shume presje, por kurrë një p...
RECETA E DITES

Krepa me asparagë dhe karkaleca
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk meritoj kaq ftohtësi…


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ebazi
ikub #:
1207310147

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV