Ventouris
Zbulo natyren tende sensuale ne 36 shkronjat e alfabetit   
Nuk je romantik ne menyre te vecante, por je interesant ne aksion.
Nga Asnje 16 Gsh
 
0
0

A -Nuk je romantik ne menyre te vecante, por je interesant ne aksion. Je gjithmone i zene. Me ty ajo qe shihet eshte ajo qe fitohet, je ashtu sic prezantohesh. Nuk ke durim te flirtosh dhe nuk te bezdis fakti kur dikush eshte i turpshem, simpatik ose eksitues. Rri gjithmone balle per balle me personin tjeter. Kur behet fjale per seks ajo qe ka rendesi eshte aksioni dhe jo truket aekrete. Per ty eshte eshte shume e rendesishmeterheqja fizike e partnerit tend.
 
B-Nxjerr vibracione sensuale. Te kenaqin gjerat romantike, me vere dhe darke bashke. Je i lumtur kur merr dhurate si shenje dashurie nga partneri yt. Te pelqen te jesh i/e perkedhelur dhe perkedhel partenrin tend. Je shume i/e rezervuar, por para se te besh dashuri manifeston nje shprehi butesie dhe dashurie vecanerisht te ngrohte.
 
C- Je nje individ shume i shoqerueshem dhe eshte e rendesishme per ty te krijosh shoqeri. Ke nevoje per afrimitet dhe te jesh i lidhur me dike. Je i/e gatshem te bisedosh me nje partner seksual para dhe pas. Do qe objekti i dashurise tende te jete mire dhe te jete shoqerisht i/e pranuar. Sheh partnerin tend si dashnorin tend dhe si te dashurin e jetes.
 
D/DH-Kur vendos ne koke dicka ben cdo gje per te arritur qellimet e tua. Nuk jep pergjigje lehte, por je me edukate dhe simpatik. Nese dikush ka nje problem e konverton ne tendin. Je lartesisht seksual, pasional, i drejte dhe i thelle, ndonjehere je posesiv dhe xheloz. Seksi per ty eshte nje kenaqesi qe te ben te ndihesh i/e plotesuar.
 
E- Nevoja jote e madhe eshte ajo per te folur. Nese personi i takimit tend nuk eshte nje degjues i mire ke probleme per t'u shoqeruar me te. Nje person duhet te te stimuloje intelektualisht ose nuk do te interesoj seksualisht.
 
F- Je idealist dhe romantik, e ngre dashnorin tend ne piedestal. Do gjesh partnerin me te mire qe mund te jete. Te pelqen te filtrosh, por nese dashurohesh je shume i/e drejte. Je sensual, seksual dhe ne menyre private je pasional. publikisht tregohesh ekstravagant dhe elgant. Ke lindur romantik. skenat e dashurive dramatike jane fantazit e tua te preferuara.
 
G/GJ- Je i/e bezdisshem duke kerkuar perfekten me veten dhe me dashnorin/en tend. i pergjigjesh nje dashnori/e e cila ka nje intelekt te njejte ose superior me tendin ose dikujt qe mund te te rrise gjendjen tende. Je shume sensual dhe di si te arrish piken maksimale te stimulit erotik, sepse kerkon te paarritshmen. Mund te jesh teper aktiv seksualisht, kur gjen kohen.
 
H- Kerkon nje partner qe te realizoje reputacionin tend. Mund te jesh shume bujar me dashnorin tend, sidomos kur arrin te biesh ne dashuri. Dhuratat e tua per partnerin/en tend jane gjithmone nje kenaqesi. Para se te dashurohesh mendon, je disi i/e rreshqitshem per t'ju dedikuar ketyre gjerave dhe zakonet e tua te takimeve jane te njejta, te kujdesshme, ashtu si shkujdesia jote seksuale.
 
I- Ke nje nevoje te madhe per te qene i dasuruar, i vleresuar edhe ne punen tende. Vlereson kenaqesite ekstreme ne seks, seksualitetin dhe kenaqesite e mishit. Kerkon dashnor/e qe dine se cfare bejne. Je jo i sakte ne sadisfraksionet e deshirave te tua. Je i/e gatshem per te eksperimentuar forma te reja seksuale. Merzitesh lehte dhe per kete ke nevoje per aventura seksuale dhe ndryshime.
 
J- Mund te jesh shume romantik ose i lidhur me bukurine e dashurise. Te kesh nje partner eshte gjeja me e rendesishme per ty. Je i/e lire ne te shprehurin tend per dashurine dhe je i gatshem te kapesh mundesite duke provuar eksperienca te reja me partnerin tend bazuar te gjithe kete me nje shije te mire. Trute te ndezin, do te ndjesh qe partneri yt te jete menderisht stimulues, nese jo do e kesh te veshtire te mbash kete lidhje.
 
K- Seksualisht je i/e mrekullueshem, por duhet te konsiderosh me mire vlerat e personave dhe vecanerisht te tuat. Nuk do ishte keq qe ky motiv te te frymezoje per t'u kultivuar pak me shume, duke nderruar imazhin dhe pershtypjen qe projekton ne fillim me personat qe takon dhe me shume ata qe te terheqin.
 
L- Je shume romantik, idealist/e dhe disa here beson se dashuri do te thote vuajtje. Te terheqin personat qe kane probleme te pazakonshme. e sheh veten si shpetimtari i dashnorit/es tend. Je i sinqerte, pasional ekstrem ne seks dhe enderrimtar. Nuk ke nevoje per ndihme per te rene ne dashuri.
 
M- Je emocinal dhe i thelle. Kur e sheh veten te rrembyer nga nje lidhje i dedikohesh totalisht asaj. Asgje ste ndalon, nuk njeh pengesa. Ti beson krejtesisht te dikush qe eshte i njejte pasional dhe intens. Beson ne lirine totale seksuale dhe kerkon gjithmone te provosh gjithcka. Energjia jote seksuale eshte e palodhshme dhe te pelqen te mbrosh partnerin.
 
N/NJ- Je shume enderrues dhe romantik, nuk ke momente te medha pasionale. Dukesh i/e ftohte dhe i/e larget, keshtu nuk e ben shume bashkepuntor/e partnerin tend ne ndjenja, por kjo nuk do te thote qe nuk ke ndjenja per te, por vetem se ke menyre jo "vetore" per ta treguar.
 
O- Je interesant ne aktivitetet seksuale dhe tregon sekretet e tua me te turpshme dhe deshirat e tua. Mund te rikarikosh energjine tende seksuale per te bere leke dhe per te arritur pushtetin. Mund te kesh lehtesisht periudha te qeta, por je pasional i/e pakenaqur duke kerkuar te njejtat cilesi te partneri. Seksi eshte nje marredhenie serioze i cili kerkon thellesi mendore dhe ndryeshmeri, ka aftesi te provosh cdo gje ose cdo person.
 
P- Je shume i/e ndergjegjshem per gjerat e tua primare shoqerore. Nuk do mendoje kurre te beje dicka qe mund te demtoje imazhin ose reputacionin tend. Aparencat kane te bejne per  te dhe per kete do jje partner terheqes. Ne te njejten kohe do nje person te zgjuar. Eshte mjaft e cuditshme qe e sheh partnerin tend si nje kundershtar, kujto se nje zenke e mire stimulon vibracionet seksuale.
 
Q- Ke nevoje per nje aktivitet konstant dhe stimulues. Ke nje energji fizike te llahtarshme. Eshte shume e veshtire per partnerin tend te te ndjeke seksualisht, madje edhe ne gjera te tjera. Je nje dashnor/e entuziaste dhe ke tendencen per te qene i/e terhequr nga njerez te grupeve te tjera etnike.


R/RR- Nuk je rremujaxhi, duke iu referuar jetes ne pergjithesi. Ke nevoje per dike qe te mbaje paqen me ty dhe per dike qe te kete nje intuite dhe zgjuarsi te mire. Ndizesh shpejt, ashtu si me nje qe ka mendje te madhe, po ashtu edhe me nje qe ka nje trup te bukur. Pra terheqja fizike eshte shume e rendesishme per ty. Do qe te ndihesh krenar per partnerin tend.
 
S/SH- Ke sekrete, autokontroll dhe je i/e turpshem. Je shume terheqes, sensuale dhe pasionale, por shpesh nuk ja lejon vetes. Vetem ne intimitetin privat del ne pah kjo ane e natyres tende. Njeh te gjitha truket per t'u marre vesh. Mund te luash cdo rol dhe e merr jeten tende dashurore seriozisht.
 
T/TH- Je shume i/e ndjeshem, i rezervuar dhe seksualisht disi pasiv, te pelqejne partneret qe marrin iniciativen. muzika , dritat e erreta dhe mendimet romantike jane gjerat qe te ndezin. Fantazon por nuk dashurohesh lehtesisht. Kur je i/e dashuruar je romantik/e, idealist, sentimental dhe teper intens. te pelqen te perdoresh senset e tua ne ndjenja.
 
U- Je entuziast dhe ke parime kur dashurohesh. Por nuk je i/e dashuruar me dashurine, duke kerkuar gjithmone dike qe ta adhurosh. I sheh gjerat romantike si nje sfide. Je nje vagabond dhe ke nevoje per aventura, eksitime dhe liri. te pelqen te besh dhurata per te pare partnerin tend te ndihesh mire.
 
V- Je individualist dhe ke nevoje per hapesiren tende, per lirine dhe entuziasmin. shpreson derisa dikush te te doje. Ndjen nevojen per te qene ne koken e personit tjeter per te pare se c'mendon. Te terheqin tipat egocentrike. Shpesh ka nje diference moshe midis meje dhe atyre.
 
X /XH-
Ke nevoje per stimulime konstante sepse ke lindur me kete deshire. Mund te mbash me shume se nje marredhenie ne te njejten kohe me shume lehtesi. Me koken dhe fantazine tende mund te kesh historite me te medha te gjitha per ty. Nuk mund te heshtesh mendjen tende dhe flet kur ben dashuri. (infoalbania)
 

loading...
Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
zani
Para 60 muajsh  
  
ku eshte shkronja z/zh ?
 
z
Para 60 muajsh  
  
ku eshte shkronja z/zh ?
 
abbi
Para 60 muajsh  
  
paska qen ngel ne matematik ahahhha
 
abbi
Para 60 muajsh  
  
ahahahhahhahahahhahahhahahah
 
antigona
Para 60 muajsh  
  
hahahaha a mire po e ditke more ti autor alfabetin me 36 germa__komplimente. por pyete dikend per matematiken shoku__keshille.
 Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Ikub Promo
FILXHANI SOT

RECETA E DITES

# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: jeta12
ikub #:
1208160017