5 modele te thjeshta flokesh per vjeshten   
Neper pasarelat e stilisteve me te medhenj boterore kemi pare modele te shumte flokesh. Ja cilat jane ato me trendy-t dhe me te thjeshta.
Nga ikub.al 26 Sht
 
0
0

Neper pasarelat e stilisteve me te mëdhenj botërore kemi pare modele te shumte flokësh. Ja cilat janë me trendy-t dhe me te thjeshta.

Floket te kapura bisht dhe te drejta

Nuk ka asgjë me te thjeshte sesa te kapesh flokët bisht. Këtë sezon moda është qe ato te jene te drejta dhe bishti nuk duhet te qëndrojë shume lart. Për t’u dukur me bukur mund te shkoni edhe pak kristaline, ne mënyrë qe ato te shkëlqejnë.
 
Ballukja e fryre dhe e rrumbullakosur

Ballukja u jep pamje me te bukur flokëve te gjate. Është pikërisht Elie Saab qe sjell këtë tendence. Lyeji  flokët fillimisht me pak krem, përdorni një furçe rrumbullake dhe mbani afer tyre tharësen. Do e shihni qe do arrini te keni je balluke te fryre.

Aksesoret me shkëlqim tek flokët

Neper pasarelat e këtij viti janë vene re shume aksesore flokësh. Dekorimi i tyre nuk ka qene asnjëherë kaq ne mode si këtë sezon. Këshillohen me tepër kordele me pjese metalike dhe me temina.

Flokët e fryre dhe te ngritur ne majën e kokes

Fryjini sa me shume flokët ne majën e kokës sepse kjo është nje nga tendencat e sezonit. Nese doni t’iu duken edhe me bukur përdorni një rrip te thjeshte.

Ballukja e thurur gërshet ose e rrotulluar

I keni flokët e çrregullt kur zgjoheni nga gjumi dhe balluket iu rrinë përpjetë? Mos u shqetësoni. Do iu tregojnë një model flokësh qe iu te rregulloni ato dhe njëkohësisht te jeni ne mode. Kapini gërshet rreth e rrotull kokës, anash ose përdridhini. (marre nga Selection)

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Marrëdhëniet mes njerëzve janë si lulet. Duhet te kujdeseni ...
RECETA E DITES

Vezë të mbushura me peshk ton dhe majonezë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: MODELE FLOKESH VJESHTA
Postuar nga: at.k
ikub #:
1209260172
Reklame
Raiffeisen


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet