Supe me Qiqra - Content, Lifestyle, Kuzhina - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Supe me Qiqra
 
Shperndaje
ikub#: 1210100077

 

Përbërësit:
Qiqra
1qep e thatë e prerë ne feta
2 kokrra domate (ose 1/2 konservë)
2 gota lëng pule
Pak selino ( te bluar ne mikser)
Vaj ulliri
Krip piper

I lemë qiqrat nga darka ne ujë siç e dimë me sodë buke pasi i shpëlajmë dhe pasi i ziejmë pak i derdhim ujin e pare . Hedhim lëngun e pulës mundësisht te mbuloj sasinë e qiqrave pak me shume. Vajin e ullirit qepen domaten selinon dhe  kripen i hedhim te gjitha bashke mund te  përdorni  tenxhere presioni i mbyllni  dhe i leni  te ziejnë disa minuta. /Art & Fantazi ne KuzhineVentouris


Postuar:10 Tet
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: SUPAAlbtelecom


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Lifestyle
'Brew Coffee' shija që s’keni provuar nga kafja e ftohtë
Lifestyle
Trendi më i ri i shtëpisë është mini garden
Lifestyle
Modelet e flokëve te shkurtër për nuse
Lifestyle
Ide për një dasmë rozë, por jo dhe aq rozë
Teoren
Chez Moi

Digitalb

Më të lexuarat
Bordo Revista

Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved