Udhetim Turistik ne Barcelone 28 Nentor - 2 Dhjetor
585 €
MTI TRAVEL
 
0
0
Spitali Amerikan
Permbajta  

Udhetim Turistik ne Barcelone 28 Nentor - 2 Dhjetor

Data 28 Nentor-2 Dhjetor 2012, 4 Nete/5 Dite

Cmimi:  585 Euro

Fluturim me Avion , Hotel ne qender, Ekskursione ne Barcelone dhe Montserrat me autobuz dhe guide.

Nisja nga Tirana:
06.15 - Mberritja ne Barcelone 11.00 (tranzit :Roma)
Nisja nga Barcelona:
06.30 - Mberritja ne Tirane 11.40 (tranzit :Roma)

Hotel IBIS Plaza Glories 3*..>>

I pozicionuar ne derdhjen e lumit Llobregat Barcelona rethohet nga 2 malet: Montjuic dhe Tibidabo. Bregdeti I Barcelones I cili shtrihet per kilometra te tera  permban nje nga rezortet me te njohura ne Europe Costa Brava. Me nje popullsi prej 1.5 milion banor ky qytet eshte qyteti I dyte ne Spanje, me nje port shume te rendesishem, industri te zhvilluar dhe dhe nje qender te madhe metropolitane. Ky qytet i  veshur me ngjyre jeshile i dekoruar nga parqet, kopshtet dhe palmat e shumta te shpalos pamjen e nje qyteti mesdhetar i pagezuar me nje klime mesdhetare.

Programi i Plote


Lagjia Moderne ne sheshin Gloria

Harku i Triumfit

Sheshi Espana

Statuja e Kristofor Kolombus

Katedralja e Sagrada Familia

Parku Guell

Dita 1:

Nisja ne oren 06.15 dhe mberritja ne Barcelone rreth ores 11 00. Transferta  me autobus per ne hotel, lenia e bagazheve dhe me pas do dalim ne qender te qytetit.

Pikerisht shetitja jone do te filloje me autobuz nga Piaza Espania, pastaj Sheshi Catalunya, nje shesh I madhe dhe nje nga me te rendesishmit e Barcelones. Do te vazhdojme ecjen pergjate rruges Las Ramblas, e cila eshte pikerisht simboli I Barcelones se vjeter me ndertesat karakteristike.

Kthim ne hotel pas darkes.

Dita 2:

09.00 Pas mengjesit do te fillojme turin panoramik me autobuz. do te fillojme me vizite ne Katedralen e famshme te Barcelones, Sagrada Familia, ndertimi te ciles ka filluar ne vitet 1900 dhe vazhdon akoma ne ditet e sotme. Nje project fantastic I stilit Art Nouveau prezantuar nga arkitekti I famshem spanjoll Antonio Gauti qe I kushtoi 40 vjet nga jeta e tij ndertimit te kesaj katedrale ku vdiq dhe ka varrin e tij.
Me tej do te vazhdojme turin me autobus te nje tjeter pjese te Barcelones, ne kodren Montjuic, pika me e Barcelones ku ndodhet dhe Keshtjella Montjuic. Do te shijoni panoramen e qytetit te ri, qytetit te vjeter, bregdetit dhe portit gjigand te Barcelones. Ky tur do te zgjase 4 ore, me guide.

Dote perfundojme ne sheshin Portal de la Pau ku ndodhet dhe statuja e Kolombos. Do te vazhdojme rrugen pergjate bulevardit buze detit ku ndodhen qendra tregetare moderne Maremagnum, Akuariumi dhe do te perfundojme ne shetitoren Waterfront ku ka dhe shume restorante te kendshme buze detit per dreke.

Mbasdite

 • Akuariumi
 • Vizite shoping tek qendra tregtare Maremagnum.

Kthim ne hotel ne mbrejme

 

Dita 3:

09.00 Pas Mengjesit do te vazhdojme me autobuz nje kryeveper tjeter te Gaudi-it Park Guell, I cili gjithashtu ka filluar ndertimin ne 1900, per te qene nje nga parqet moderne te Barcelones. I frymezuar nga parqet dhe kopshtet e londres  industrialisti i njohuhur i Barcelones Euzebi Guell ngarkoi me detyre arkitektin e njohur dhe mikun e tij Gaudi te projektonte dhe ndertonte nje zone rezidenciale me 60 vila midis gjelberimit dhe parkut.

Brenda Park Guelit ndodhet dhe shtepia muze  e Gaudit ku ai ka jetuar 20 vjet.

Mbas park Guell vizita vazhdon me Muzeu Nacional I Artit te Barcelones (MNAC bileta e hyrjes 8,5 eur).

Pasdite mund te vizitohen Kopshti Zoologjik, ose mund te kaloni ne qender te Barcelones per te vizituar qendren e qytetit mesjetar dhe Katedralen e Barcelones.

Kthim ne hotel pas darkes me metro ose taksi.

Dita 4:

09.00 Pas mengjesit Ekskurison ne Montserat me autobus. Ky eksursion na con ne manastirin e Montseratit ne pamjet e mrekullueshme te maleve. Pasi autobuzi ndalon ne parkimin e autobuzave ne do te vazhdojme ngjitjen ne manastir me teleferik. Kohe e lire ne rugicat tipike te montseratit.
Gjithashtu mbas nje ecje me kembe do te vizitojme kishen e vetmuar ne buze te shkembit me nje pamje te mrekullueshme te SANTA COVA. Kthimi mbasdite ne Barcelone me autobuz.

Dita 5:

Ne mengjes heret nisja per ne aeroport per te marre fluturimin per ne Tirane.

Ne pakete perfshihen:

 • Udhetimi me avion vajtje – ardhje
 • 4 nete akomodim ne hotel me 3*
 • Transfertat aeroport / hotel / aeroport
 • Ekskursionet sipas programit me guide
 • Ekskursion me autobuz ne Montserat
 • Shoqerues dhe asistence nga agjensia

Ne pakete nuk perfshihen:

 • Drekat dhe darkat
 • Hyrjet ne monumete dhe muzeume
 • Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken “perfshihet”

CMIMET E BILETAVE NE MONUMENTE DHE MUZEUME

 1. Sagrada Familia, Barcelone: 12 Euro
 2. Aquariumi, Barcelone: 17 Euro
 3. Museu Nacional I arteve te Catalunyas MNAC, Barcelone: 8,5 Euro
 4. Museu Historic I Barcelones:7 Euro
 5. Camp Nou Experience : 22 eur

Kontakt:

MTI TRAVEL L.t.d.

Rruga Abdyl Frasheri, Pall 11, Shk 2, Ap 9.

Tirana, ALBANIA .

Tel/Fax: +355 4 224 8746

e-mail: info@mtitravel-al.com

www.mtitravel-al.com

 


Detaje te tjera

TE SPONSORIZUARA
nga ALBANIAN EAGLE TOURS

nga ALBANIAN EAGLE TOURSShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: info@mtitravel-al.com
ikub #:
1211050112

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV