ebuy.al
Alexa Alexa
0 0
0
 

Çfarë është depresioni


Depresioni është një sëmundje e cila e bën njëriun të ndjehet keq, i merzitur dhe i pashpresë për shumë kohë.

06 Nën
Burimi:

Keshilla.net

Depresioni është një sëmundje e cila e bën njëriun të ndjehet keq, i merzitur dhe i pashpresë për shumë kohë. Është një ndjenjë ndryshe nga ndjenjat e merzitjes së zakonshme, duke ju lodhur dhe hequr të gjitha energjitë.
 
Njerëzit të cilët vuajnë nga depresioni;
 Humbasin interesin ndaj gjërave me të cilat janë kënaqur më përpara.
 Mendon dhe flet më radhë se zakonisht.
 Ka probleme me përqëndrimin, të mbajturit mend dhe për të vendosur rreth gjërave.
 Ndryshojnë mënyren se si ato ushqehen dhe flenë.
 Fiksohen pas vdekjes ose vetëvrasjes.
 Ndjehen të pavlerë, të pashpresë ose fajtor.
 
Depresioni prek meshkuj dhe femra në mosha të ndryshme, dhe ndodh zakonsisht në ambientin familjar. Një person mund të ketë një periudh ose shumë periudha depresioni në jetën e tijë. Çdo periudhë që një person kalon në depresion e nxit atë të kalojë një tjetër më pas, si pasojë e gjëndjes psikologjike.
 
Njerëzit që vuajnë nga depresioni duhet të kurohen me medikamente, konsulta, ose kombinim i të dyjave.
 




hygeia655x90




Dermatologji
Stërvituni për një lëkurën të re
Harrojini solucionet e shtrenjta kundër rrudhave, sekreti i një lëkure të re qën
Pyet Dermatologun







Sondazh
Cfare mendimi keni per depilimin lazer?





Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
Lexuar: ikub #:
 0  1.450 1211060096





   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona









| Shto tek te Preferuarat




Spitali Amerikan