Dietë anticelulit   
Keshilla per nje diete kunder celulitit
Nga Keshilla.net 13 Dhj
 
0
0

E Hena
 
Mengjesi: nje filxhan qumesht pjeserisht te skremuar (200 ml); 4 fette biscottate; 150 g di kumbulla te thata
 
Pas mengjesit: nje gote me leng boronice pa sheqer (150 ml)
 
Dreka: 80 g makarona (penne) jo shume te ziera me vaj, 2 luge salce domate te fresket dhe nje luge djathe te grire; sallate mikse (perime dhe gjethe jeshile (jeshilleqe tip spinaq, sallate jehsile, rukola, etj), domate, piper, kastravec, karrota); Caj bishtmithi.
 
Zemra: Fruta pylli me leng limoni (150 gr)
 
Darka: sallate mikse me marule, domate, karrota dhe 2 veze te ziera, nje panine soje (50 g); 150 gr Kivi, Caj bishtmithi.
 
E Marta
 
Mengjesi: Nje filxhan kafe elbi, nje tas kos I skremuar (125 g); 4 biscota te thata; 150 gr dardha.
 
Pas mengjesit: Nje gote me leng ananasi pa sheqer (150 ml)
 
Dreka: 80 gr oriz me vaj, kunguj te njome te skuqura ne tigan me qepe, (te copetuara) dhe nje luge djathe I sallate mikse, Caj lule murrizi.
 
Zemra: Nje molle (1509)
 
Darka: 200 gr fileto merluci ose plaice e zier me avull, ose 100 gr gjize lope ; miks perimesh (fasule, kunguj,) te ziera me avull ; nje fete buke integrale (30 g); 150 gr kivi, Caj lule murrizi.
 
E Merkura
 
Mengjesi: nje filxhan qumesht pjeserisht te skremuar (200 ml); 4 biscota te thata me tershere; 150 gr sallate me fruta te stines.
 
Pas mengjesit: 150 gr boronica.
 
Dreka: 80 gr spageti pak te ziera, me molusqe dhe vaj; kunguj te zier; tisana geshtenje kali (ose indie).
 
Zemra: Nje tas kos natyral (125 gr)
 
Darka: 120 gr mish vici ose derri (pa yndyre)te bera be zgare; speca djeges, kunguj dhe patellxhane zgare ; nje panine soje (50 g); nje molle (150 g); Caj geshtenje kali.
 
E Enjtja
 
Mengjesi :-nje filxhan qumesht pjeserisht te skremuar me pake kafe elbi 200ml, dhe 2 luge me drithera , 150 gr ananas
 
Mbas mengjesit :-nje lenge molle i ber vet me pake uje 150 gr
 
Dreka :- 50 gr thjereza te zjera me ndonje erez sipas deshires , sallate jeshile me pake leng limoni ,dhe se fundmi nje caj.
 
Zemra :nje gote me leng qitroje 150 ml
 
Darka :120 gr rosto me mish pule ,sallate mikse me fara soje, speca dhe karrota, nje fete buke me drithera te ndryshme 30gr, 150 gr kumbulla , Caj Lule radhiqe.
 
E Premtja:
 
Mengjesi:-nje filxhan kafe elbi,nje gote kos pa yndyrne 125 gr, 4 feta buke te thekur, nje qitro 150 gr.
 
Mbas mengjesit 150 gr ananas.
 
Dreka:-80 gr makarona flutur te gatuar me copeza domatesh (qershi), dhe ca gjethe laker (rucola _si laboti ) dhe 50 gr gjize, sallate me lakra domate dhe leng limoni,dhe caj.
 
Zemra:-150 gr rrush i eger (fruta pylli)
 
Darka:-200gr peshk i pjekur ;sallate me fara soje dhe kokrra misri,nje panine me mjell soje 50gr,dhe nje gote me leng agrumesh 150ml, nje molle ne furre (e pjekur) 150gr, Caj Bliri.
 
E Shtuna:
 
Mengjesi:-nje filxhan qumesht gjysem te skremuar 200 ml,4 feta buke te thekur, nje molle 150 gr.
 
Mbas mengjesit :-leng rrushi te eger pa i shtuar sheqer 150 ml
 
Dreka:-120 gr me brinje vici ose derri ne gril, nje sallate mikse ,nje molle ne furre 150 gr ,dhe nje caj Bliri.
 
Zemra :-nje gote me leng qitroje 150 ml
 
Darka:-nje pice vegjetarjane ( me spinaq )me gjize dhe pa djalle mocarele ,speca kungulleshka patellxhane te pjekura ne gril ,150 gr fruta pylli, Caj Meshtekne.
 
E Diela :
 
Mengjesi:-nje filxhan kafe elbi, nje gote kos pa yndyrne 125 gr ,4 feta buke te thekur ,150 gr kiwi
 
mbas mengjesit :-nje gote me leng rrushi te eger 150 ml
 
Dreka:-200gr kallamar (oktapod) te gatuar me pake leng dhe me bizele, nje panine me mjell soje 50 gr, nje filxhan caj
 
Zemra :-lengun e nje qitroje 150 ml
 
Darka:-100 gr proshute , me ca lakra te grira dhe ca grimca djath, nje sallate mikse, nje fete buke me drithera te ndryshme 30 gr , 150 gr dardhe , Caj Bishta qershie.
 

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Shëndeti dhe Fitness
Chez Moi
alviero
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ne jete duhet te keni gjithmonë shprese pasi çdo çast është ...
RECETA E DITES

Sallatë me karcof, karkaleca dhe asparagë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DIETA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1212130051
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9