Me te bukura pa grim?   
Kujdesemi gjithmone per make up-in, por mbase gabojme dhe duhet te shohim dicka tjeter?
Nga ikub.al 09 Jan
 
0
0

Kujdesemi gjithmone per make up-in, por mbase gabojme dhe duhet te shohim dicka tjeter?

Make up-i ndihmon ose ul vetevleresimin e femrave?, kjo pyetje eshte bere nga New York Times lexuesve te saj dhe ka hapur shume debat, aq shume saqe Huffington Post dhe Shine, kane marre ne dore pyetjen duke kerkuar pergjigje. E gjitha bazohet tek grimi, ne vend qe te na ndihmoje te dukemi me te bukura, na ben te ndihemi me keq. Per cfare arsye? Sepse te perdoresh make up do te thote te pranosh se nuk jemi te bukura mjaftueshem, por kemi nevoje per ndihme. Ne disa raste do te dukeshe se femrat ndjejne presionin social per tu trukuar dhe per te arritur nje standart estetik. Nese do te ishte keshtu make-up-i do te ishte nje optik negative.

Jo te gjitha femrat qe trukohen e bejne sepse ndjehen te shemntuara, ka nga ato qe trukohen sepse i pelqen. Nga ana tjeter nuk ka asgje te keqe nese nje femer zgjedh te mos trukohet sepse preferon te jete natyrale, ose sepse nuk deshiron te kaloje asnje minute para pasqyres. Per tju pergjigjur kesaj pyetje eshte marre ne konsiderate mendimi i meshkujve. Ka meshkuj te cilet konfirmojne se preferojne femrat pa grim, nje bukuri e fresket dhe natyrale, por ka nga ata qe e pelqejne shume grimin tek femrat. E vetmja "busull" per te ndjekur ne keto raste eshte instikti yne, te sillemi ashtu sic e ndjejme dhe sigurisht qe do te jete me mire.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


SosTariffe
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
MAX LED WALL Durres
Xhelozia
(A jeni xheloze ndaj partnerit?)


Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një person i forte nuk është ai qe nuk qan, por ai qe qan, i...
RECETA E DITES

Pulë e marinuar me fruta pylli
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Pse duhet të m’i marrë ajo?


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
BUKURI GRIM
1301090179

Reklame


Reklame
HarryFultz
Reklame
ventouris


Reklame
inTV