Ngjyrat e flokeve 2013, kontraste dhe sfumatura - Content, Fashion, Beauty - ikub.al
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese   |  Time.al
 
 
Ngjyrat e flokeve 2013, kontraste dhe sfumatura
 
Shperndaje
ikub#: 1301220159

Tendencat per ngjyren e flokeve 2013 flasin per sfumatura te cmendura qe theksojne floket dhe linjat. Ngjyra e flokeve trnasformohet, e zeza klasike, bionde, geshtenje dhe e kuqe i lene vendin tonaliteteve me te theksuara qe luajne me driten per ti dhuruar flokeve reflekse te reja. Ngjyrat e pasura me shume tone jane te shoqeruara nga loja e ngjyrave qe sjellin ombre hair. Ngjyra me trendi e flokeve per 2013 jane tonalitet natyrale duke i pasuruar me sfumatura te reja. E kuqja gjallerohet nga reflekset e ngjyres se ndryshkut, te zjarrit etj duke e theksuar me shume ngjyren. E zeza eshte zevendesuar nga ngjyrat vamp te ndezura me reflekse vjollce, blu dhe te kuqe, geshtenja klasike pasurohet me sfumatura te ngrohta dhe te thella, ndersa biondja luan me tonalitetet e hapura dhe te ftohta si platini dhe me ngjyrat e ngrohta si mjalti dhe karameli.Ventouris


Postuar:22 Jan
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: NGJYRAAlbtelecom


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Më Të Fundit
Fashion
8 mënyra të thjeshta për të veshur bukur një t-shirt
Fashion
Ngjyrat e duhura të manikyrit për verë
Fashion
Gërshetat, kopjoni modelet më të bukura të yjeve
Fashion
5 sekrete që make up-i t’ju qëndrojë më gjatë
Teoren
Chez Moi

Digitalb
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved