Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Tendencat e modës 2013
 
Shperndaje
ikub#: 1304060010
Te gjitha tendencat e modës dhe look për te kopjuar për sezonin pranveror dhe atë veror, ja te gjitha sugjerimet për te qene gjithmonë fashion.

Moda pranvere/vere 2013 imponon për te guxuar me ngjyra dhe me fantazi lulesh apo optikal, objektivi është te çuditni dhe te argëtoheni me miksime te ndryshme. Ashtu si fashion blogger me ne tendence, frymëzohuni dhe ju nga javët e modës dhe merrni shkas për te krijuar një look perfekt për pranverën 2013. Nese buxheti juaj është i limituar mos u dëshpëroni, shume brand low cost marrin shkas nga firmat e mëdha dhe i propozojnë ne koleksionet e tyre te veshjeve.

Dizajnë optikal për modën pranvere/vere

Te publikuara fillimisht ne sfilatat e modës ne Milano Fashion Week te shtatorit, vijnë fantazitë me vija për modën e sezonit pranveror. Stilisti Moschino, propozon ne fakt outfit me linja te thjeshta, lëvizje te vijave te shpeshta ne nuancat black and white. Frymëzohen nga tendenca optikal edhe koleksionet e Mango dhe H&M te cilët sjellin modën ne stilin brit pop te fund viteve 60'.

Flower Power për sezonin pranveror

Pak Hippy, pak bon-ton, stampa e luleve mbi fustane u jep një pamje ndryshe look-ut. Tendenca e sezonit është pikërisht ajo te vishni fustane me lule gjate pranvere. Botega Veneta ka zgjedhur te propozoje një pamje shume femërore, me fantazi lulesh me shije vintage. Ndërsa behet bohemian idea e H&M i cili propozon një look me lule për koleksionin Conscious për sezonin veror.

Pranvera 2013, triumfi i ngjyrave

Një tabelë kromatike shume e gjalle e menduar nga stilistet për sezonin pranveror. Nga Gucci tek Versace, duke kaluar tek Louis Vuitton, krijimet flasin përmes ngjyrave te gjalla te portokallise, te verdhës dhe jeshiles. Ngjyra e famshme e vitit 2013 është smeraldi i cili propozohet ne linjat e maisoneve te alta modës si një tendence must.

Ngjyre pluhuri dhe bezhe për te qene shik ne pranvere

Një look i sofistikuar behet nepemjet veshjeve me nuanca neutro te bezhës dhe te ngjyrës se pluhurit. Nga pasarelat e Blugirl tek Twin Set trendi është i qarte, një pranvere ne nuancat e rërës.Ventouris
ventouris


Marre nga VeraClasse
Shfleto artikuj te tjere per: FASHION LOOK MODA TENDENCA

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digicom

Më të lexuarat


Turizmi
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved