Fshihni strijet   
Një nder armiqtë me te keqinj te bukurisë se lëkurës tone, janë strijet. Hetojmë shkaqet e shfaqjes se tyre, mësojmë ti evitojmë dhe ne rastet kur ato janë prezentë ti eliminojmë!
Nga Style 22 Pri
 
0
0

Jo vetëm celuliti, armik qe sezon pas sezoni kthehet ne stres, sjell shume probleme ne bukurinë dhe lëkurën tone, shtohen edhe strijet. Shenja derivuese nga humbja e elasticitetit te lëkurës, godasin kofshet, glutealet, gjoksin dhe barkun, ne raste te dobësimin ekstrem ose si pasoje e shtatezanise. Fjala kyç është parandalimi, te bëni ushtrime fizike dhe me trajtimet e duhura. Mjafton pak impenjim për ti mposhtur, sepse çdo sekondë qe kalon është i çmuar. Cfare janë dhe si evoluojnë strijet dhe mësoni si te liroheni prej tyre ne mënyrë korrekte, duke shfrytëzuar principe aktive dhe duke huazuar disa zakone te mira te rutinën tuaj te përditshme.

Me strije kuptojmë atrofi dermo-epidermike ose shfaqja e shenjave ne lëkurë derivuese ne prishjen e fibrave elastike te dermës. Merrni ne dore situatën dhe mos tju zërë paniku, por luftojini strijet nga origjina, mësoni te njihni arsyet e formimit te tyre dhe sinjalet qe hedhin para se te bëhen te dukshme dhe mbi te gjitha te pa eleminueshme. Një kërkim i bere nga Qendra e Studimit Guam ne një panel prej 1000 femrash me moshe nga 18-50 vjet kane identifikuar strijet ne vendin e katërt. 35% e femrave, për te fshire këto shenja ne lëkurë, merreshin me trajtime te bëra ne shtëpi, me baza algash, integrator natyral dhe vitamina C, përveç se kremra specifike.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Radika Resort
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Afa Farma
Boutik Alviero
Bukuria
(Do ta quani jo morale përdorimin e saj, pa vulgaritet, për të bërë karrierë )

Bordo Revista
FILXHANI SOT

Njerëzit që na kanë vërtet për zemër rikthhen gjithmonë pas ...
RECETA E DITES

Mish gjeli i marinuar
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

A po veproj drejt?


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
1304220161

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Albanian Security Forum
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet