Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Fshihni strijet
 
Shperndaje
ikub#: 1304220161
Një nder armiqtë me te keqinj te bukurisë se lëkurës tone, janë strijet. Hetojmë shkaqet e shfaqjes se tyre, mësojmë ti evitojmë dhe ne rastet kur ato janë prezentë ti eliminojmë!

Jo vetëm celuliti, armik qe sezon pas sezoni kthehet ne stres, sjell shume probleme ne bukurinë dhe lëkurën tone, shtohen edhe strijet. Shenja derivuese nga humbja e elasticitetit te lëkurës, godasin kofshet, glutealet, gjoksin dhe barkun, ne raste te dobësimin ekstrem ose si pasoje e shtatezanise. Fjala kyç është parandalimi, te bëni ushtrime fizike dhe me trajtimet e duhura. Mjafton pak impenjim për ti mposhtur, sepse çdo sekondë qe kalon është i çmuar. Cfare janë dhe si evoluojnë strijet dhe mësoni si te liroheni prej tyre ne mënyrë korrekte, duke shfrytëzuar principe aktive dhe duke huazuar disa zakone te mira te rutinën tuaj te përditshme.

Me strije kuptojmë atrofi dermo-epidermike ose shfaqja e shenjave ne lëkurë derivuese ne prishjen e fibrave elastike te dermës. Merrni ne dore situatën dhe mos tju zërë paniku, por luftojini strijet nga origjina, mësoni te njihni arsyet e formimit te tyre dhe sinjalet qe hedhin para se te bëhen te dukshme dhe mbi te gjitha te pa eleminueshme. Një kërkim i bere nga Qendra e Studimit Guam ne një panel prej 1000 femrash me moshe nga 18-50 vjet kane identifikuar strijet ne vendin e katërt. 35% e femrave, për te fshire këto shenja ne lëkurë, merreshin me trajtime te bëra ne shtëpi, me baza algash, integrator natyral dhe vitamina C, përveç se kremra specifike.

Postuar: 22 Pri
Marre nga Style
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI ELEMINIMI SHKAKU STRIJE

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living


Më të lexuarat


Turizmi
Butik AlvieroCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved