Ngjyrat dhe parfumet tendencë të verës 2013   
Vera, siç të gjithë e dimë, vjen me veshje të lehta, të bukura, me ngjyra dominuese dhe provokuese. Tendencat e verës 2013 duken tek ngjyrat e veshjeve, në të cilat dominojnë ngjyrat e kuqe, nudo, xhinse etj.
Nga Gazeta Standard 15 Kor
 
0
0

Veshjet janë element mjaft i rëndësishëm i paraqitjes sonë, por nuk duhet të harrojmë vëmendjen që parfumet tona kanë gjatë kësaj periudhe. Parfumet personalizojnë në një farë mënyre karakterin e njeriut, duke treguar ëmbëlsinë, dominimin, arrogancën etj.

Ngjyra e kuqe
Ngjyrë glamur dhe provokuese, e kuqja është trendi i kësaj vere.
 

Nude
Delikate dhe e pastër, ngjyra nude është e përkryer për një pamje të pastër dhe romantike. Për më tepër kjo ngjyrë vë më shumë në dukje ngjyrën bronz të lëkurës.
 

Look-u i bardhë  
Ngjyra e bardhë është rikthyer në modë sërish. Është koha për të nxjerrë sërish nga gardëroba këmishat dhe veshjet e bardha.

Xhinsi
Materiali xhins është sërish trend këtë sezon. Ju mund të zgjidhni xhaketën xhins, pantallonat, apo edhe fustane.

 

Parfumet e shumëpritura të 2013-ës

Guess Girl, Guess
Më shumë sesa një flagrancë, është fushata publicitare e mishëruar nga Amber Heard ajo qe do jetë në qendër të vëmendjes. Parfumi është një përzierje e shijeve të luleshtrydhes, pjeprit, pak orkide, vanilje, etj. Pra do ketë më tepër një aromë të ëmbël.
 

Parisienne, Yves Saint Laurent
Për 2013-ën Yves Saint Laurent do të ofrojë një look totalisht të errët. Parisienne do jetë për femrat e sofistikuara dhe moderne. Në përbërje do ketë manaferrën, trëndafilin Damas, vjollcën etj.
 

Valentina Acqua Floreale, Valentino
Shtëpia italiane e modës do luajë me natyrën dhe senuslaitetin. Pritet që parfumi I ri të jetë me aromë lulesh. Përbërja do ketë lule portokalli, mimozë, jasmi, qelibar, etj.
 

Pink Friday, Nicki Minaj
Repistja ka lançuar parfumin e saj të parë dedikuar jetës së saj si femër dhe gjithashtu karrierës. Ky parfumë është një esencë lulesh dhe drurësh pylli duke përzier vaniljen me mushqet. Ky parfum ka dalë tashmë në Amerikë, por në Evropë do vijë së shpejti.
 

See by Chloé, Chloé
Marka franceze do të nxjerrë këtë vit një parfum të ri mishëruar nga modelja holandeze Bette Franke. Esenca do ketë në përbërje jaseminë, lule molle, vanilje etj.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Sugjerime për shopping
1.
Fustane
6.
Syze
2.
Xhaketa dhe pallto
7.
Këpucë
3.
Funde
8.
Çanta
4.
Bluza
9.
Orë
5.
Bizhuteri
10.
Veshje për meshkuj

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Moda
Chez Moi
Klinika Vera-Virhov
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ne jete duhet te keni gjithmonë shprese pasi çdo çast është ...
RECETA E DITES

Sallatë me karcof, karkaleca dhe asparagë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: Barsela
ikub #:
1307150201
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9