Demton femijen seksi gjate shtatzanise?   nga ikubFEMRA 
Duhet te dini se gjithcka eshte e mundur...
  07 Nën
 
0
0

Frika per t`i bere keq femijes

Midis frikave te ndryshme qendron edhe ajo qe mund t`i besh keq femijes.

Rreth 70% e meshkujve qe nuk bejne dashuri me femren e tyre shtatzene e kane kete frike.  
Asnje panik fetusi eshte i mbrojtur nga mbeshtjellja e tij e cila e izolon ate nga bota e jashtme. Ky leng funksionon si nje amortizator: femija ndjek levizjet, por nuk mund te jete i perfshire gjate raportit, pavaresisht nga pozicioni seksual qe do te marrin prinderit gjate kryerjes se marrdhenies. Per sa i perket mikrobeve ato nuk kane mundesi te hyjne tek femija.


Nuk ka rrezik qe penisi te shpoje mbeshtjellesen e femijes, ose qe te preke femijen, edhe ne rastet e nje penetrimi te thelle. Sepse vagina dhe mitra jane te ndara: jane rreth 4 - 5 cm midis fundit te vagines dhe kokes se femijes. Nese shtatzanite jane normale, nuk ka asnje rrezik qe raporti seksual te shkaktoje nje lindje premature.

 

Cfare ndjen femija

Femija nuk ndjen asgje dhe nuk mund te jete spektator i kesaj marrdhenieje! Atij mund t`i transmetohet mireqenia dhe kenaqesia e te emes, sidomos pergjate orgazmes. Femija eshte pikerisht si ne nje hidromasazh, i cili eshte vertete i kenaqshem.

 

Tre mujori i pare

 

Gjate tremujorit te pare, nga pikpamja seksuale, ndjesite jane pak te zbehura. Ne kete periudhe kemi te tjera gjera ne koken tone dhe nuk jemi shume disponibel edhe fizikisht, sepse ne kete faze trupi person nje sere transformimesh qe jane nen influencen e hormoneve.

Efektet sekondare

Me pare jane te vjellat dhe lodhja. Por edhe  djegja e stomakut, thatesia vaginale etj... Ne se ne kete faze te shtatzanise raportet seksuale jane te rralla, '80% e rasteve jane rezultat i lodhjes se femrave dhe renia e deshires se tyre seksuale.


Edhe kur marrdhenia realizohet, gjakderdhjet qe mund te shkaktohen nga eksitimi ne kete faze e bejne te mos jete i pelqyeshem per te dyja palet. Penetrimi mund te jete i dhimbshem, duke qene se muret e vagines modifikohen dhe pesojne ndryshime. Ne kete faze ajo qe i pelqen partnerit eshte gjoksi qe fillon e rritet, por problemi eshte se shpesh ai dhemb! Kjo kerkon nje shpjegim taktik qe perkedhelejt mbi gjoks ne kete faze jane te dhimbshme.


Te dish te flasesh me partnerin

Ndani dyshime dhe dhimbje me partnerin tuaj dhe ne kete menyre ai do t`ju ndihmoje  te kaloni ne harmoni kete periudhe te veshire per ju.

 

Tre mujori i dyte

Nje oreks seksual qe shkon ne qiell

Me ne fund erdhi rikthimi ne piste! Periudha e veshtire kaloi. Ne kete faze fillojme te ndjejme qe femija leviz dhe se eshte mire, gje qe na e mundesojne ekografite. Kjo eshte faza me e lumtur e shtatzanise pasi te vjellat dhe perzierjet fillojne te zhduken duke ilene hapsire nje kenaqesie te pafund.


Un piacere decuplicato

Ne kete periudhe vagina i rikthehet normalietit te saj dhe keshtu rikthehet deshira e humbur per te bere dashuri.

Bonus: orgazma arrihet me lehte dhe me shume intensitet, sepse zona gjenitale eshte ne forme te shkqlqyer. Disa femra shtatzena zbulojne orgazmen qe nuk e kane provuar kurre gjate periudhes "normale"!  

 

 

Tre mujori i trete

 

Renie e vogel e intensitetit

Vlen ta themi qe ne fillim se tre mujori i trete i shtatzanise nuk eshte i nje intensiteti te larte seksual. Femija leviz me shume dhe lodhja behet me e dukshme. Nga pikpamja teknike raporti seksual eshte gjithnje i mundshem, por nuk behet komod per shkak te madhesise se barkut. Partneri duhet te jete i i kujdesshem qe te mos lendoje nenen me dhimbje te shkaktuara nga penetracioni. 


Shkaqet

Nena e ardhshme pengohet dhe bezdiset nga nje trup i rende; Ajo ka dhimbje te shpines dhe te kembeve dhe nuk merr dot fryme lirisht. Dhe per te kompletuar te gjithe kete ajo e ndjen veten te shendoshe, te shemtuar dhe me pak te deshiruar nga partneri.  Ajo ka nevoje te degjoje t`i thone qe eshte ende terheqese dhe e bukur!  


 

Cfare mendon ai?

Shikimi dhe deshira e tij ndryshojne

Mashkulli mund te rezervoje nje deshire shume intense per partneren e tij, edhe pse ajo eshte shtatzene. Ajo i duket me e bukur, me e embel dhe me sensuale. Por shume here eshte e veshtire te adaptohet: pasi barku i fryre dhe trupi ne transformim e dekurajojne mashkullin ne vend qe ta eksitojne.

 

Te pershtasesh seksualitetin tend

 

Harroni pozicionin e misionerit i cili eshte aq komod per ju. Ky pozicion veshiresohet duke filluar qe ne tre mujorin e dyte. E vetmja mundesi qe keni eshte qe partneri juaj te mbeshtetet me duar.

Gjate marrdhenies tuaj me partnerin duhet te zgjidhni pozicione qe nuk ju lendojne dhe nuk ju provokojne dhimbje te shpines dhe sforcim. Nese penetrimi mund te rezultoje i dhimbshem, disa ledhatime mund te zbusin situaten. Dhe per ta mbyllur seksi oral dhe masturbimi jane shume te pershtatshme dhe efikase gjate shtatzanise.   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Gana
Para 6 muajsh  
  
Pershendetje mukan vanu cikli 3dite dhe une pata mardhenje me burr ne diten e tret dhe duke ber mardhenje pata pake gjake dhe jam eshqetsuare amundem me kan shtatezan emu prishe qe pata mardhenje me burr nuk kam dhimte te barkut as kurgja te lutem me trego flm shum
 


Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Nëna dhe fëmija
Societe Generale Albania
Screen
Martesat gay?
(Pro apo kundër?)

FILXHANI SOT

Ne jete ka 4 fjale te rëndësishme: Dashuri, Sinqeritet, Resp...
RECETA E DITES

Karçofë krudo në salcë pikante
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Si do të vepronit po të ishte shoqja juaj?


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ikubfemra
ikub #:
811070012Reklame
Digitalb
Reklame
ventouris


Reklame
inTV