Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Puçrat në fytyrë, 11 këshilla të përditshme nga mjekët
 
Shperndaje
ikub#: 901220005
Aknet janë sëmundje e mirrëfilltë e lëkurës dhe si e tillë duhet kuruar. Në estetikë ky fenomen quhet “lulëzim”

Aknet janë sëmundje e mirrëfilltë e lëkurës dhe si e tillë duhet kuruar. Në estetikë ky fenomen quhet “lulëzim”. Trajtat e akneve ndryshojnë dhe variojnë nga karakteristikat dhe përmasat. Ato mund të shfaqen në moshën puberale, por nuk janë të pakta rastet e shfaqjes së tyre edhe në moshat adulte, herë-herë edhe tek gratë në fillim të menopauzës. Kjo dermatozë mund të shfaqet vetë, krejt papritur dhe po kështu mund të zhduket. Terapitë korrektuese të akneve ndihmojnë zonën problematike për të eliminuar aknet e dukshme dhe për të parandaluar aknet e reja. Gjithashtu ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, pasi në disa raste rrezikon të mbetet me shenja të thella. Veç shenjave, ky komplikim provokon edhe shqetësime psikologjike, sepse në mënyrë të veçantë shfaqet në lëkurën e fytyrës dhe kjo parehati të krijon stimulim. Këto pasoja e bëjnë të domosdoshme ndërhyrjen.
Shkaqet kryesorë janë faktorët genetikë, faktorët psikologjikë (situatat e stresit emotiv), vështirësitë në tretje, përdorimi i kozmetikës së papërshtatshme, fluksi hormonal, ushqyerja e keqe yndyrnat, salcat pikante, dieta e varfër në perime.


Etapat

Faza fillestare: Karakterizohet nga pikat e zeza (komendonët), të cilat shërbejnë si tapa që bllokojnë daljen jashtë të sekrecioneve. Rezultati është një reliev i cili i detyrohet këtij sekrecioni, që nuk mund të shkarkohet dhe grumbullohet duke shkaktuar aknet. Ky është efekt i hiperprodhimit të qelbit nën fluksin hormonal.

 Faza e dytë: Krijohet inflamacion lokal i përbërë nga koloni bakteriesh.

Faza e tretë: Quhet Nodulicistet. Këtu krijohen pikërisht nodule që janë shumë më të vështira se puçrat dhe për më tepër lenë shenja të paevitueshme në lëkurë. Në moshën adulte mund të shfaqen aknet e përskuqura veçanërisht tek konsumatorët e duhanit.

Kur formohen

Gjatë adoleshencës fluksi i hormoneve arrin deri në, superprodhim dhe në rastet më të shpeshta mosbalancimi i tyre është njëri nga shkaqet. Zonat yndyrore akumulohen në folikul (shtrati i qimes). Yndyra krijon një substancë që quhet Sebo i cili shtohet në lëkurën e fytyrës duke dalë nga folikuli në sipërfaqe të lëkurës. Në zonën e folikulës ku ndodhet qelbi zhvillohen bakterie, të cilat çlirojnë kimikate që stimulojnë inflamim dhe hapjen e folikulës. Qelbi dhe bakteriet shkaktojnë skuqjen e lëkurës. është e domosdoshme të egzaminohen. Nuk duhet pritur të zhduken vetë, sepse lenë shenja të dukshme në lëkurë. Meshkujt me këtë problem duhet të bëjnë kujdes në përzgjedhjen e aksesorëve të rrojes dhe produkteve në mënyrë që ato të jenë sa më të përshtatshme dhe cilësore. Makinat e rrojes duhen përdorur me delikatesë. Terapitë me antibiotikë si tetraciklina, eritromicina etj. këshillohen për raste të rënda, sidomos kur shpërndarja e tyre përfshin veç fytyrës, shpinën dhe kraharorin. Antibiotikët oralë reduktojnë bakteriet në folikul dhe ulin skuqjet, por gjatë këtyre terapive shumë femra rrezikohen nga infeksionet vaginale. Në këtë rast ndërpritet kura. Ekspozimet në diell mund t’i maskojnë aknet, por përfitimet janë të përkohëshme. Mania e “pjekjes në diell” është me pasoja.

 

Keshilla

1.Mos ndërhyni me duar në puçra ose pika të zeza, sepse janë shenja inflamacioni. Shtypja është e rrezikshme nëse ndërhyrja bëhet në mënyrë të gabuar. Kjo lloj traume nuk bën tjetër veçse përkeqëson gjendjen e lëkurës.
2.Trajtoni fytyrën me produkte cilësore me përbërës organikë si: kamomil, kamfor, kalendula etj
3.Lani duart përpara aplikimit.
4.Zgjidhni kozmetikë profesionale.
5.Evitoni Fast-Food-et dhe ushqimet e skuqura, janë armiq të betuar të lëkurës.
6.Përdorni fruta e ushqime të freskëta.
7.Merrni vitamina A, C, E.
8.Mos përdorni sapunë kundër yndyrës. Në këto raste gjëndrat reagojnë duke prodhuar yndyrë në sasi.
9.Përdorni drithëra, vaj ulliri, kos, fruta, perime, prodhime deti
10.Pini shumë ujë (pa gaz). është mënyra më e mirë për të hidratuar lëkurën.
11.Kujdes nga flokët e gjatë. Në kushtet e një higjene të keqe ato mund të jenë bartës bakteriesh dhe në kontakt me lëkurën keqësojnë gjendjen e saj duke stimuluar infeksionet.

Pas moshës 12 vjeç nisin shqetësimet

Sipas specialistëve, 12 vjecc është zakonisht mosha në të cilën nisin të shfaqen aknet e para. Në të gjitha rastet ato duhet të kontrollohen nga mjekë estetistë, për të kuptuar nëse lëkura është problematike apo nëse këto puccra janë të moshës. Rekomandohet që 3 vitamina nuk duhet të mungojnë asnjëherë në dietën e përditshme të ccdo njeriu, e mbi të gjitha tek të gjitha femrat apo meshkujt që kanë probleme me puccrat në fytyrë. Bëhet fjalë për vitaminat A, E dhe C. Po tri është edhe numri I bimëve që duhet të përdoren rregullisht nga të gjithë personat që kanë probleme me puccrat në fytyrë, kamomilin, kalendula dhe kamfor.

 

Pastrimi I fytyrës në disa seanca

është e rëndësishme të personalizohet trajtimi i cili kalon përmes disa seancave. Këto seanca përcaktohen që në takimin e parë me klienten. Terapinë në Institut e merr përsipër plotësisht specialisti-estet, ndërsa terapinë e pavarur në shtëpi, vetë klienti. është e rëndësishme të dihet se terapia e pavarur nxit efektin e terapisë në Institut, kështu është konceptuar. Kjo terapi është e vendosur në një sistem seti dhe quhet Terapi Korrektuese. Në fillim të terapisë mund të operohet me seanca sulmi e më pas periodikisht në rend të përjavshëm. Në rastet kritike aplikohen deri në 10 seanca.

Gratë shtatzana, si të veprojnë

Lëkura nuk ndriçon më si më parë, por efekti mat i jep shkëlqim natyral. Pas terapisë mbeten gjurmë të lehta në lëkurë, të cilat ndihmohen nga një krem i posaçëm riparues dhe balancues njëkohësisht. Kësaj terapie nuk mund t’i nënshtrohemi në çdo stinë të vitit. Gratë shtatzana përjashtohen nga terapia. Gjatë terapisë nuk mund të marrim seanca solari apo të përdorim produkte të çfarëdoshme. Sipas instruksioneve të gjitha produktet që I vihen fytyrës duhet të penetrojnë në thellësi të lëkurës, në sajë të përbërjes së tyre organike. Ato balancojnë superprodhimin e yndyrës dhe qetësojnë aknet.

70 % e personave me akne, nuk kurohen

Aknet: një shqetësim që prek më shumë se sa 5 për qind të të rinjëve ndërmjet moshës 14 dhe 19 vjeçare të të dy sekseve. Por ky është një problem që mund të paraqitet dhe në moshën e rritur dhe pse me një frekuencë më të vogël (rreth 10 për qind e grave nga mosha 30 deri në 35 vjeç). Mund të ndodhë gjatë një periudhe stresi psikofizik. Por jo vetëm kaq: puçrrat janë rezultat i një çekuilibrimi të fortë hormonal që është tipik për disa faza të jetës femërore siç është puberteti, shtatzania dhe menopauza. Shumë shpesh egziston tendenca për ta nënvleftësuar këtë problem. Në të vërtetë një kërkim i studiuesve amerikanë thonë se 70 për qind e personave nuk marrin asnjë lloj kure.Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FYTYRA KESHILLA

loading...


johnny depp   Para 12 ditesh     
Pershendetje jam nje djal 15 vjec dhe kisha nje pucer ne hunde dhe un e hoqa ate dhe vendi aty me ka ngelur grope a mund te mbyllet me jepni nje pergjigje.
johnny depp   Para 12 ditesh     
Pershendetje jam nje djal 15 vjec dhe kisha nje pucer ne hunde dhe un e hoqa ate dhe vendi aty me ka ngelur grope a mund te mbyllet me jepni nje pergjigje.
johnny depp   Para 12 ditesh     
Pershendetje jam nje djal 15 vjec dhe kisha nje pucer ne hunde dhe un e hoqa ate dhe vendi aty me ka ngelur grope a mund te mbyllet me jepni nje pergjigje.
johnny depp   Para 12 ditesh     
Pershendetje jam nje djal 15 vjec dhe kisha nje pucer ne hunde dhe un e hoqa ate dhe vendi aty me ka ngelur grope a mund te mbyllet me jepni nje pergjigje.
Klea   Para 4 muajsh     
Jam 11 vjece e kam pucrra si mund ti heq
Klea   Para 4 muajsh     
Jam 11 vjece e kam pucrra si mund ti heq
Klea   Para 4 muajsh     
Jam 11 vjece e kam pucrra si mund ti heq
Klea   Para 4 muajsh     
Jam 11 vjece e kam pucrra si mund ti heq
kristina   Para 4 muajsh     
Lyheni fytyren me aloe vera.Hapat qe duhet te ndjekni jane:1-Ne fillim merrni nje gjethe prej aloe veres2-Shperlajeni mire e mire 3-I'a hiqni gjembat me nje thike 4-Me nje thike prisni nje cope te vogel prej aloe veres 5-Ate copen e vogel merreni dhe ndajeni ne meste dhe mepas lyeni fytyren 6-Kete do ta mbani afersisjt 15-20 minuta dhe mepas shperlajeni mire e mire fytyren me uje te ftohte??Kete mund ta beni cdo dark perpara se te flini dhe ne mengjes shperlajeni fytyren??
xhesjan   Para 5 muajsh     
Jam 14 vjec me dalin pucra ne fytyr si mund ti heq
xhoana   Para 5 muajsh     
Beni pyetje kot ata nuk ua kthejn kurr.
Hajdari prej komorani   Para 6 muajsh     
Kam puqrra shum a mkallxoni qysh mi hek se ja kaj nanen e prej ftyren
Mastrubuesi   Para 7 muajsh     
Sa her qe i mshoj m del puqerr n ftyr qfar te bej????
Vari kari   Para 7 muajsh     
Kam problem sa her qe i mshoj karit dalin pucrra qfar te bej
Eliza   Para 7 muajsh     
Jam 15 vjeqare prej me heret me jan shfaqur puqrrat me thoni si mund tr veproj
Arjeta   Para 7 muajsh     
Preshendetje jam 20 vjeqare qe ni jav me jan shfaqur shum muqra te cilat pom dalin ner elkur dhe me esht keqesu teper lekura e fetyres si mund ti heq kam dhe kruharje te fytyres si mund ti eliminoj ju lutem te tregoni
Arjeta   Para 7 muajsh     
Preshendetje jam 20 vjeqare qe ni jav me jan shfaqur shum muqra te cilat pom dalin ner elkur dhe me esht keqesu teper lekura e fetyres si mund ti heq kam dhe kruharje te fytyres si mund ti eliminoj ju lutem te tregoni
Robër i Zotit    Para 8 muajsh     
Ju sugjerojë të gjithëve 1 gjë: Për 20 ditë me radhë: Vendosni në fytyrën tuaj me bakterie, yndyrën e gicit ( derrit ) Yndyra duhet ta lëshojë masën e saj shëruese dhe po kësaj ajo e lufton armikun tuaj. Duhet ta mbani afro 20min çdo mbremje dhe pasi keni kryer trajtimin, nevoitet që ta pastroni me ujë mineral.
Ndihma   Para 9 muajsh     
Perdorni puder jonson baby para se te shkoni me fjet qoheni nmengjes uje te nxeht uj te ftoft
anonymous   Para 9 muajsh     
JAM 18 VJEçAR KAM AKNE , DHE ME DALIN VAZHDIMIN SI TE PARANDALOJ SHFAQJEN E AKNEVE ?
gresa arbios pllana   Para 10 muajsh     
Deshta me ju pyt per aknet mu me kan mbetur veq pak e shume po kom deshire me i hek a bon efekt limoni ju lutem tregomni?<3
panooo   Para 10 muajsh     
Jam 14 vjec dhe kam pucrra perdorni krem bebesh jep efekte
leonora hasani   Para 10 muajsh     
kom shum puqrra nfytyr nuk di si ti heki ato ju lutem me trg disa menyra qe ti largoj ato
Aida   Para 10 muajsh     
Jam nene e dy femive I dyti ka dy vite qe ka lindur. Jam 26 vjece dhe nuk kam pas kurr pucra por kam gati dy jave qe po mbushem me pucra dhe jo vetem ne fytyr por dhe ne trup por rrall ne trup.nuk po kuptoj arsyen.
enca   Para 11 muajsh     
kremi bidien ben pun per pucrrat e moshes 12-13 vjece e gjeni ne farmaci!!
nexhii   Para 12 muajsh     
Ju rekomandoj te mos beni shum shpesh dush mbase vetem lendoni fytyren tuaj perdorni shum sod bukee ose uj me kryp ne fetyr thani puqrrat dhe do shihni parmirsim tmadh dhe mos humbni shpres
vini   Para 12 muajsh     
Aknet me kan filluar te me shfaqen ne moshen 12-13 vjecare..Do tju rekomandoja qe ti luenit me shkumen e sapunit un i km patur shum te acaruara me perpara ndersa tn ne futyr thuajse nk kam fare vetem ne gryk km disa pucra qe njeher ne dy dit sa pastrohet e vjetea del tjetra... ??????
tuba buyukustun   Para 12 muajsh     
shumë bukur më pëlqen
ledon    Para 12 muajsh     
prsh jam 14 vjec dhe kam pucrra . pucrrat njeher qetsohen njeher acarohen nk e kuptoj me thoni ndonje ilac
loddlodd   Para 12 muajsh     
lodlod
arberita   Para 12 muajsh     
pershendetje une kam puqrra qe 3vjet e po lyj me krem te dhis por ska efekt e kur e pastroj me uje ftyra me skuqet edhe me shum me dalin puqrrat edhe me shampon te mjaltes por jo ju lutem me dihmoni si muj me bo ket problem
Ndihma   Para 14 muajsh     
Te nderuar perdoreni Sapunin nga qumshti i dhijes, mund ta gjeni ne marketet si viva etj perdoreni ne mbremje pastrojeni fytyren dhe bejeni me sapun lereni sapunin qe te thahet pastaj pastrojeni vetem pak me uj do te keni nje sukses te madh, tek un ka pasur sukses shpresoj qe edhe tek ju. Faleminderit
deaa    Para 15 muajsh     
flm per rekomandimet
Leonora hyseni   Para 17 muajsh     
Per qdo gje rreth fytyres mundrni te pyesni ne facebook emri im esht leonora hyseni ne ptofil kam njelule te kuqe ju pergjigjem pa prites
Leonora hyseni   Para 17 muajsh     
Per te gjith ata qe kan pika te kafta dhe akne ne fytyr mundeni ta blenj kudo ne butike ne kosove pumaden Blemish ju largohenper 1 javr
meli   Para 18 muajsh     
eee dhe une s km pucrr jm me e lumtur
1296222   Para 18 muajsh     
kam pucerra si ti heq ato
Vini   Para 18 muajsh     
Jam 15 vjec dhe kam 3 vjet me akne ne fytur ne dy vitet e fundit i kam pasur sh te acaruara derisa fillova ti luej me shkum sapuni pjeset e prakura ne vetem dy jave do te keni ndryshime te dukshme ne fytyre me besoni ??
Ardit   Para 19 muajsh     
Pershendetje jam 18 vjecar jam duke I kuruar aknet ne future ngannje specialist dermatologist ju kisha kshillu qe me ardh te ky se mu mka ndihmu shum nese keni nevoj per ndonje pyetje me informoni be Facebook Ardit Haliti
lini   Para 20 muajsh     
Jam 17 vjeqare ne moshen 12-13 vjeqare kisha shum puqra isha shum e stresuar nuk dija se qfar te beja . Fillova te perdor sapun DOVE nuk pati efekt , Ilaqi i vetem qe mme beri qe fytyra ime te duket krejtesisht ndryshe esht :Farat e mandarines i mora dhe i thava 2 jav Pas 2jave i mora dhe i futa ne kavanoz me mjalt ato fara u humben fillova ta lyej fytyren me ate mjalt pas 4 javeve fytyra imee u ndryshua .Ju rekomandoj te perdorni ate ilaq edhe ju .
Klajdi oree   Para 21 muajsh     
Duhet me mialt dhe me krip
JoNaAa   Para 22 muajsh     
Une pashe qe shumica e komenteve ishin nga komentuesit 12-14 vjeçar, por edhe nga ata me te medhenj. Do t'ju keshilloja te mos i prekni aknet me asgje , te mos aplikoni asgje ne fytyre sepse vetem e demtoni lekuren.Ato nuk hiqen deri sa te perfundoje faza e pubertetit, pa marre parasysh ca moshe eshte 18 apo 20 . Po eshte normale dhe ne rregull tju kushtoni kujdes por kjo sdo te thot qe do hiqen , pas nje kohe ato zhduken vete..:::-)))
hanumshah   Para 22 muajsh     
<3
ermioni   Para 22 muajsh     
pershendetjw kam pucra t vogla ne balle duken si brensda lekurs t imta disa behen forta me krimb brenda si qelb si mund ti Zhduk ato vetem ne ball dhw ndonje tetk tuk ne faqe flm me ndihmoni
endrit   Para 22 muajsh     
jam 14 vjec the kam puqrra si ti heq ato
sara   Para 23 muajsh     
si tja bej qe ti heq ato
Rinor   Para 23 muajsh     
Jam 13 vjeq dhe kam shum puçrra ne ball kam perdorur shum ilaqe por ska pasur efekt ju lutem a mund te me tregoni si ti heq ato i urrej...
Eliza krasniqi   Para 23 muajsh     
Kam përdorur limon me sod buke por nuk më ka bërë asgjë më thoni a muj me la fytyren me ujë të gazuar
Eliza krasniqi   Para 23 muajsh     
Kthejeni ju lutem komentin me gjej nje zgjithjE
Eliza krasniqi   Para 23 muajsh     
Jam13 vjeqare nuk mund ti duroj më
Eliza krasniqi   Para 23 muajsh     
Ju lutem me tregoni njee menyr
Eliza krasniqi   Para 23 muajsh     
Kam shum puqra nuk di qte beh jaam te shkuqura me ndihmoni ju lutem
Elsa   Para 23 muajsh     
Jam nje vajz 17 vjece dhe kAm shum aknet ne fytyr....kam vazhduar te perdor masken efira ...ju lutem me jepni Ndonje keshill
jam 16 dhe    Para 24 muajsh     
jam 16 vjec dhe kam akne si duhet te veproj une
gresa   Para 25 muajsh     
jam 16 vjeqare fytyra ime nuk esht shum e mbushur me akne mirpo jam e brengosur kam filluar te perdor nje sapun sulfur kaprrill mirpo nuk ka efktgjithashtu dhe disa ilaqe mirpo nuk me ndihmojn ju lutem a ka mundi dikush te me tregoj sepse fytyra sa do e bukur te jesh kur ke akne nuk ia vlen ju lutem me ktheni pergjigje jam shum e brengosur dita dites vetum po stresohem nga aknet ju lutemm
flamur cani   Para 27 muajsh     
persh jam 15 vjet the me kan dal puqrra ne fytyr te medhaja po ashtu the ne fyt si ti heq
blerta   Para 28 muajsh     
prsh kam disa pucra ne ball dhe jam 12 vjece kam gjthshtu dhe ne trup si ti heqi
euklit    Para 28 muajsh     
pershendetje jam euklit jam 15 vjet kam 3 vjet me pucra dhe akoma sme jan equr me ndihmoni si mund ti heq
kristina bozha   Para 28 muajsh     
Pershendetje jam 12 vjec dhe kam shume pucra te vogla dhe te medha si keto i kam patur qe 7 vjece dhe akoma i kam si mund ti heq
an   Para 29 muajsh     
@Suela mundohu mos i prekesh,se ikin vet
Suela   Para 29 muajsh     
PERSHENDETJE JAM 13 VJECE DHE KM DISA PUCRRA NE Balli
a mundeni me mthan si mundem ti largoj ? Nuk mund ti duroj me ???
maiana   Para 29 muajsh     
pershendethe jam 13 vjec jam ca pucra posht rratheve te syve si mund ti heq me thoni ju lutem
elsa   Para 29 muajsh     
jam 15 vjece kam shum pucra si ti eleminoj
besjana   Para 29 muajsh     
Pershendetje jam besjana jam 16 vjeqare kam puqrra ne ball ju lutem a mund te me tregoni si ti eliminoj ato
KRISTI   Para 29 muajsh     
KAM NJE PUCER NE BALL SI MUND TA ELIMINOJ
sead   Para 29 muajsh     
jan keshilla te mira por duhet ti lyejme edhe me past dhembesh
Rrushe    Para 30 muajsh     
jam 12 vjeçare dhe kam probleme me lëkurën.Mbi ballin tim dalin shumë puçra po ashtu edhe në fytyrë edhe nqs keni mundesi me me tregu si mi eliminu puçrat si psh qe po thojn me limon,çaj kamomil si ti perdori keto ose me jep nje keshill tjeter tlutna
sidorela   Para 30 muajsh     
jam 21 vjec dhe do doja nje keshill nga ju nga pucrat dmth i kam ngacmuar dhe m kan mbetur disa shenja si mund ti heq keto?
BLERTA    Para 30 muajsh     
jam 14 vjeqe dhe te gjith fytyren e kam te mbushur me pucurra nuk di qfar te bej e si ti hek edhe kam provuar shum maska per heqjen e tyre por asnjera nuk me ka ndihmuar ju lutem shum shum shum me ndihmoni
meliza   Para 30 muajsh     
kam vetem 12 vjet,balli im esht i mbushur me puqra(akne) jam e merzitur nga ato,ne nje koh ato fillojn te hiqen nga fytyra por dalin prap,dhe disa prejt tyre jan te zeza qfar mund te bej ju lutem me ndihmoni
ande   Para 31 muajsh     
jam 15 vjec kam puqera ne fetyr ju lutm me thoini cfar te bej ju lutem me ktheni prgjigje !!!!!!!!!!!!!!????
mirjeta hajrullahu   Para 31 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam puqra ne cdo pjese te fytyres , ju lutem me ndihmoni!!!!!
dardan   Para 32 muajsh     
jam 14 vjeqar kam puqrra ne ball a mundeni mem kshillu se si im zhduk puqrrat
nida   Para 34 muajsh     
jam 12 vjece dhe kam pucra ne fytyr me shum kam ne ball hund dhe ne mjeker me tregoni disa keshilla ju lutem
nisa   Para 34 muajsh     
UNE JAM 13 VJECE DHE KAM PUCRA NE PJESEN E HUNDES DHE JASH HUNDES ME TREGONI DISA KESHILLA JU LUTEM
kar madhi   Para 35 muajsh     
mka dal ni puqerr n kar e spo di qa me bo sime ni pk te zez ne mes
eltona   Para 35 muajsh     
Kam pucra so mund zu hek ato julutem me tregoni ju lutem i kamm11 vjet
dr nadja   Para 36 muajsh     
Puçrat mund ti lyni me kamelic çaj ato mund te hiqen
erjon   Para 36 muajsh     
jam nje djal 15 vjec kam pucra ne trup si mund te me ndimoni
erjon   Para 36 muajsh     
jam nje djal 15 vjecar kam shum pucra ne trup si mund te me ndimoni
Rina   Para 37 muajsh     
Pershendetje,,jam Rinaa dhe kam 14 vjeqq qe 2 vite kam akne ne fytyr shpesh kam ngucur keto akne dhe pika te zeza ne fytyr kam degjuar shume keshilla dhe asnjera nuk ka pasur sukses,,une juu keshilloj qe te mos e ngucnii fytyren sepse do ju shtohen me shume,,gjithashtu ju keshilloj qe te pastroni fytyren me limon qdo mengjes dhe mbremje para aplikimit ta pastroni fytyren dhe te perdorni pastaj nje krem qe juu duket i pershtatshem ne fytyren tuaj
Rina   Para 37 muajsh     
Pershendetje,,jam Rinaa dhe kam 14 vjeqq qe 2 vite kam akne ne fytyr shpesh kam ngucur keto akne dhe pika te zeza ne fytyr kam degjuar shume keshilla dhe asnjera nuk ka pasur sukses,,une juu keshilloj qe te mos e ngucnii fytyren sepse do ju shtohen me shume,,gjithashtu ju keshilloj qe te pastroni fytyren me limon qdo mengjes dhe mbremje para aplikimit ta pastroni fytyren dhe te perdorni pastaj nje krem qe juu duket i pershtatshem ne fytyren tuaj
selene   Para 38 muajsh     
thanks for news all you
Arbesa   Para 39 muajsh     
Un jam duke e perdor kit menyren me sod buke dhe uj .. me djeg fytyra a eshte gjë normale apo ?
laura   Para 40 muajsh     
jam 10 vjece /..dhe kam shum pucra ne kembe dhe ne duar si mund ti heqi ju lutem me jepni me shpejt pergjigje
laura   Para 40 muajsh     
jam 10 vjece /..dhe kam shum pucra ne kembe dhe ne duar si mund ti heqi ju lutem me jepni me shpejt pergjigje
Edona   Para 40 muajsh     
Jam 13 vjeq dhe kam probleme me fetyren kam shume pucrra kam perdorur shume metoda por asnje nuk me ka ndihmuar ju lutem me tregoni ndonje mast osee diqkaa tjeter qe ato te me heqen ne menyren me te shpejt
marina    Para 40 muajsh     
jam 12 vjec dhe ne moshe 10 vecare me kane dalur disa pucra shkova te dermatologu dhe me dha disa ilace per te lyer fytyren por nuk me kane bere efekt ju lutem me ndihmoni dhe mu pergjigjeni sa me shpejt te mundni
orgest   Para 40 muajsh     
jam 16 dhe pucrrat kane rreth 4 vjet qe me kane dale nk kam perdorur asnje lloj kremi deri me tani por po e shoh qe me acarohen dhe cdo dite fytyren e kam me keq
ju lutem ju lutem qe te me jepni ndonje zgjidhe ju lutem
antonin   Para 41 muajsh     
ju keshilloj qe ta beni fytyren me kolinos para se te flin gjum.ne fillim lani fytyren pastaj bejeni me kolinos duhet ta beni cdo dit derisa te hiqen
agnesa   Para 41 muajsh     
ju lutem mos e prekni fytyren me duar dhe gjdo mbremje dhe mengjes pastroni fytyren me dove dhe uj me me asgje tjeter mua me ka ndimuar
kici   Para 41 muajsh     
jam nje djale 12 vjecar dhe kam disa pucrra anash fytyres.si mund ti rregulloj?
blina    Para 41 muajsh     
Po ashtu kam degjuar per sapun te dhies qe ka ne barnatore por as vet nuk po e perdori per shkak frikes mos nuk ndikon asgje dhe mund ta demtoj lekuren
blina    Para 41 muajsh     
Une jam nje vajz 14 vjeqare dhe kam akne te zeza ne faqe dhe po me shtresojn shum , kam degjuar se shum kush thot te perdorim lloje te ndryshme te sapundeve apo kremeve un kam perdorur sapunin dove asgje sme ka ndikuar vetem sa me ja merdhezur me shum po ashtu kam perdor sapun nga gjermani me ullinj prap sme ka ndiku asgje pra un mendoj se sduhet ta ngaxmoj fetyren edhe pse kjo ndodh tek gjdo kush per shkak te stresit pra ju kisha rekomanduar mos perdorni lloje te kremeve ju prsh LG
Donald   Para 42 muajsh     
alida alida eshe e vertet kjo qe the te lutem
leonard   Para 43 muajsh     
Kam Shum pugrra te zeza edhe kelb qka dohte me ba ok
dona    Para 43 muajsh     
o une e kam shkru edhe ne ni faqe tjeter per heqjen e akneve dhe ju them te mos perdorni azgje dhe lereni qfar thon te tjeret dhe mos veni asgje se per nje koh do ju hiqen por me von ne ato vende do keni vrima dhe shenja ne fyty.une ju flas nga pervoja
Irma   Para 44 muajsh     
Jane 3 menyra per heqjen e pucrrave apo pikat e zeza:
1- 3 luge sode buke e perziejm me pak uje dhe e vendosim ne fytyr per rreth 20 min.
2- 2 te verdha veze. I rrahim dhe e vendosim ne fytyr per rreth 20 min.
3- domate (lengu),sheqer,dhe leng limoni. I perziejme te tria dhe e vendosim ne fytyr. Edhe kjo maske per rreth 20 min.
Bejini keto 3 maska dhe do ta shikoni efektin me shpejt nga se ju mendoni. Faleminderit !
saranda   Para 44 muajsh     
-Jam nje vajz 13 vjeqare dhe kam puqrra ne ball si mun ti largoj ato.Une i kam keto qe nga mosha 11 vjeqare dhe asnjeher nuk me jan largu....?
alida alida   Para 46 muajsh     
Goca edhe Cuna vetem nje keshille MOS E NGACMONI FYTYREN.!!!!!! NE RAST QE ESHTE E NEVOJSHME STRYDHIA JUVE DUHET TA BENI ATE ME SHUME KUJDES! 1.PER STRYDHJE DO T'JU NEVOJTET ALKOOLI PAMBUKU EDHA DUART E PASTRA!!! UNE KAM LEXUAR SHUME ARTIKUJ RRETH KESAJ TEEMEE NJE NGA KREMAT QE BESOJ QE ESHTE ME E MIRA ESHTE .............marim mje luge mjalti dhe e perzejme ate me kanelle derisa te marri ngjure kafe.. e lyejme fytyren cdo mbremje me kete krem!! besoj qe do ju bej mire!!
bela    Para 48 muajsh     
po une e kam fytyren me njolla te zeza dhe,,me than ta laj me sapun dove,,,po e sho qe po jep rezultat,,,por nuk e di sa mir te ben sapuni me thaet shum futyra si te veproj ta laj apo ta ndal,,,,ju lutem nje pergjigje
nina   Para 48 muajsh     
ju rekomandoj te lani fytyren me uje te gazuar dhe nuk do keni me pucra,,,,,
nina   Para 48 muajsh     
une i laj me uje te gazuar dhe e kam shum mir tani fytyren
amir ajeti   Para 48 muajsh     
i kam 18 vjet edhe po kam puqrra cili asht shkaktarii kryesor edhe qysh mi larguu kum perdor me limon i kum perdor do ilaqee tjera më ndimoni
elvisa   Para 48 muajsh     
puqrrat me kan dal ne mosh te re nganjeher me hiqen pastaj me dalin prap kam provuar shum gera por asge sme ka ndihmuar a mund te ma jepni ni keshill
jona   Para 48 muajsh     
per-heqjen-e-puqrrave-merrne-3-luge-mjal
Dr.Leonora    Para 50 muajsh     
Une jam Dr.Leonora ju keshilloj qe te mos I prekni me dor.Perdorni kremra dhe sapun DOVE. Cdo mengjes pastrone fytytren ,dhe pini sa me shum uj.
Dr.Leonora    Para 50 muajsh     
Une jam Dr.Leonora ju keshilloj qe te mos I prekni me dor.Perdorni kremra dhe sapun DOVE. Cdo mengjes pastrone fytytren ,dhe pini sa me shum uj.
enea harjani   Para 51 muajsh     
jam nje djal 16 vjec edhe kam pucra nese me ndimoni me jepni nje emer ilaci ju lutem
eliza gonzales   Para 51 muajsh     
i dont have "pucrra" i love you
valentina   Para 51 muajsh     
ore vdiqa ca te bej
ela   Para 51 muajsh     
me cmenden keto pucrrat i hate it
miki   Para 51 muajsh     
si mund te me hiqen aknet ne fytyre pasi une nuk i kam shtrydhur asnjehere
kaona   Para 52 muajsh     
jam vajz 15 vjeqare kam puqerra ne ball dhe nese mundeni te me qeni nje ilaq fetyre kam provuar shum ilaqe dhe nuk kam pasur asjne dryshim ne fytyrë
besa    Para 52 muajsh     
une jam besa kam 14 vjet mundeni tem ndihmoni ju lutem cfar te boj
besa    Para 52 muajsh     
une kam puckra shum si mundet te shnoshet fytyra jeme mundet me na dihmu kam 14 vjet
era   Para 53 muajsh     
kam puqrra qe 5 vjet a asht probkem
lola   Para 53 muajsh     
Perdornivsapun
v bn    Para 53 muajsh     
kam pucra ne fytyr si mund ti heq ato
lina    Para 53 muajsh     
deshta tuj pyesja sepse jam nje vajz 28 vjeqare kam akne si mund te me ndimoni
lina    Para 53 muajsh     
deshta tuj pyesja sepse jam nje vajz 28 vjeqare kam akne si mund te me ndimoni
lina    Para 53 muajsh     
deshta tuj pyesja sepse jam nje vajz 28 vjeqare kam akne si mund te me ndimoni
lina    Para 53 muajsh     
deshta tuj pyesja sepse jam nje vajz 28 vjeqare kam akne si mund te me ndimoni
tina   Para 53 muajsh     
pershendeje vellau im ka shum puqrra dhe shum te fryra ka aq shum saqe smund ti veq gishtin ne fytyr perdor gjithqka por asnje rezultat si mund ti hek qfar duhet te perdor ju lutem me tregoni faleminderit.;)
Besko   Para 54 muajsh     
me ndihmoni ti hek pikat e zeza dhe pucrattt...:)me resprekt..besko_zeqiri@live.com
Besmire   Para 54 muajsh     
Ju lutem me ndihmoni ti hek pucrat dhe pipat e zeza....me jrpni ndonje keshille :)nepermjet msn besko_zeqiri@livr.com
redi   Para 54 muajsh     
pasta e dhembeve lufton yndyren kripa hap poret e lekures mjalti ushqen lekuren mendoheni vet si do i perdorni

redi   Para 54 muajsh     
pasta e dhembeve lufton yndyren kripa hap poret e lekures mjalti ushqen lekuren mendoheni vet si do i perdorni

redi   Para 54 muajsh     
pasta e dhembeve lufton yndyren kripa hap poret e lekures mjalti ushqen lekuren mendoheni vet si do i perdorni

Blenda   Para 54 muajsh     
quhem blenda ja 14 vjecare kam pucrra dhe kam provuar disa ilace pos nuk kishin efekt nese mund te me keshilloni ju litem ...me respekt:))
Blenda   Para 54 muajsh     
quhem blenda ja 14 vjecare kam pucrra dhe kam provuar disa ilace pos nuk kishin efekt nese mund te me keshilloni ju litem ...me respekt:))
fiona   Para 55 muajsh     
hyhyyyhhyyh ishalla kam sherim
fjona   Para 55 muajsh     
jam 12vjeqare dhe kam puqrra ju lutem me keshilloni
fjona   Para 55 muajsh     
jam 12vjeqare dhe kam puqrra ju lutem me keshilloni
albulena   Para 55 muajsh     
ME faqlni jam 17 vjeqare dhe kam Akne te zeza dhe te vogla a mund te ma tregoni se si ti largoj me naj barn te nevojshme PLLIZ
albulena   Para 55 muajsh     
Me falni po a mund te me tregoni ndonje barn per heqjen e akneve te zeza te vogla Plliz
xheneta   Para 55 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam puqrra ne ball mos jan puqrra rinore apo qka me kishilloni2975
xheneta   Para 55 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam puqrra ne ball me kishelloni sesi ti hek ato
xheneta   Para 55 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam puqrra ne ball si ti hek ato me keshilloni
xheneta   Para 55 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam puqrra sidomos ne ball mos jan puqrra rinore apo qka me keshilloni ju lutem
xheneta   Para 55 muajsh     
jam 13 vjeqare dhe kam shum puqrra ne fytyr sidomos ne ball mos jan puqrra rinore apo qka ju lutem me kishelloni se si ti hek ato
Loreta    Para 55 muajsh     
Jam 17 vjece fytyra ime ka shum akne kam perdorur shum barna kunder tyre por nuk kam pas rezultat ju kisha lutur juve te me keshilloni si te veproj
anxhela   Para 55 muajsh     
prsh me falni jam nje vajze 15 vjece dhe kam shum pucra ne fytyre cfare mund te bej per ta pastruar fytren?
ella   Para 55 muajsh     
jam 15 vjeq dhe kam puqra si ti sheroj
lirije   Para 55 muajsh     
ju lutem jam lirija ju lutem qe te me tregoni se te i jek puqrat prej fytyre ju lutemte ma ktheni pergjigjen per 5 minuta ju lutemmmm
matea   Para 56 muajsh     
kam pucrra si ti heq kam vetem te faqet
alda   Para 56 muajsh     
jam alda kam shume pucra te zeza ma ndihmoni ti heq
ruzhdi metali   Para 56 muajsh     
assnje lloj kremi nuk i sheron pucrat.aknet sheroen vetem me nje djete te pasur me elemente jete[ushqime te paperpunuara]dhe bime natyrale te vecanta per cdo rast.doktor.tel.0662211102
lumja   Para 56 muajsh     
Allahu e shperbleft ket vella Agim Agushi flm
lumja   Para 56 muajsh     
falemderit shumm shumm per keshillat
shkurte   Para 56 muajsh     
me falni jam nje vajz 17 vjecare,dhe kam problem me fytyren sepse kam shum pucerra dhe krrimba te zi,kam perdorur shum krema eh maska por eshte e kot nuk kam aspak sukses...ju lutem te me ndimoni !!! pres nje pergjigjeje sa me te shpejt. me rrespekt:shkurta
shkurta   Para 56 muajsh     
jam nje vajz 17 vjecare,kam shum pucrra me krrimba te zinj ne fytir,kam perdorur shum krema eh maska per fytir te cilat kan qen shum te shtrnjeta dhe te gjitha i kam bler ne barnatore por kot nuk kam suksese...ju lutem kerkoj ndimen tuaj !!! ju lutem nje pergjigjeje sa me te shpejt.
agim agushi   Para 57 muajsh     
pershendetje Motra dhe vellezer ! Un jam hirurg plastik Agim agushi edhe pse shumica e juve me njihni une ju kisha rekomanduar qe te blini nje sapun medicinal apo "medicinski sapun" i cili pastron cdermen nga mikrobet cdoher naten do ta lani me at dhe do tju luteni Allahut tua largoj ..Respektet e mia
vjollca   Para 57 muajsh     
jam nje vjaz 18 vjeq um kan dal dis sheja te bardh ne trup a munden te me ndimoni
nezije   Para 58 muajsh     
si mendoni ju lutem me qka
nezije   Para 58 muajsh     
si mun ti heq pucrat
nezije   Para 58 muajsh     
si mun ti heq pucrat
Zirija   Para 58 muajsh     
Hello un jom xija a mnd te me ndihmoni per heqjen e pucrave
Besmire   Para 58 muajsh     
tung.Une jom besmirja ju lutem a mund te me jepni n'donje keshille per heqjen e pucrave dhe pikave t zeza ju lutem me tregoni sa me shpejt ........
lumja   Para 58 muajsh     
mos i lyni me asgje vet do te hiqen mjafton mos ti prekesh me dor
rebelja   Para 58 muajsh     
si mud ti largoj pucrat nga fytyra????
pamela   Para 58 muajsh     
si mud ti largoj pucrat nga fytyra. ???
Nita   Para 59 muajsh     
jam nje vajz 13 vjeqare dhe deshiroj disa keshilla ose ndonje iaq te me ndihmoj per heqjen e puqrave
rona   Para 60 muajsh     
Me fal Nesa por ky ilaqi akne inteziv sa kushton dhe si duhet perdorur ? Dhe pasi te hiqen a te dalin prap ?
mimoza   Para 60 muajsh     
nese aknet fillojn ne moshen 12 vjeqare ateher sa zgjasin ato edhe nese je duke mare lloj terapie se dihet ato nuk zhduken menjeher .Me duhet nje pergjigje ju lutem
tuana    Para 60 muajsh     
pershendetje une jam 18 vjeqare dhe kam shum problem me fetyren kam pucrra ashtu edhe ne shpin nuk po di qka me bo per mi hek kto nukam shum pak qfar me kishit keshillu te bej qe ti heq ju lutem dua ni pergjigje e pres pergjigjen e juaj

linnnda    Para 60 muajsh     
unn ju kisha luut per te me treguar se a ban me la ftyren me limonn osee me past dhembesh sic ndegjova ngga shoket shoqett juu kisha lut me ma kthy pergjigjenn brenda 5 min jam 12 vjecare Me respekt lindaa
mira   Para 60 muajsh     
fetyren lajeni sa me shpesh me uje te ftoht dhe mos e prekni fytyren me duar te pista mos i shtryllni pucrat
driton   Para 61 muajsh     
mir asht me porosit edhe dah qasi
qendresa   Para 61 muajsh     
pershendetje jam qendresa sylejmani jam 13 vjeqe mua qe 2-3 vite me par me kan dal puqrra ne ball jam e shqetesuar se qe 2-3 vite nuk me jan larguar do te doja te merrja pergjigjje sa me te shpejt

laura   Para 61 muajsh     
xhulia shikoni,nuk keni vetum ju probleme me pucrrat ka edhe shum te tjer qe paraqiten me kete problem.E di pucrrat jan shum te neveritshme nuk mund ti durosh ato por shiko po te jap nje keshill, mos e lyej fytyren me gjerat e kozmetikes si p.she.sharki eshte mi i rendsishmi i cili eshte me i perdorshmi tek femrat.Te rekomandoj ta pastrosh fytyren ne mengjes dhe mos e lyej me asgje lere ashtu, rri ne nje vend te paster dhe mos i mbaj duart ne fytyr sepse jan shum me mikrob ndikojn mbi ato.Ne rregull vetem mbaje sa me paster.Uroj qe te largohen te gjitha dhe ta keshe nje fytyr ashtu siq deshiron.
xhulia   Para 61 muajsh     
psh]jam nje vajz 18vj me shfaqen pucra her pas here ju lutem me ndihmonei.........
shpend   Para 65 muajsh     
cili nga semundje nuk esht ngjitse a:gripi b:frouthi c:brouti
shpend   Para 65 muajsh     
cili nga semundjet nuk esht ngjitse a:gripi b:frouthi c:brouti ju lutem ma ktheni pytjen tuaj menjeher
shpend   Para 65 muajsh     
cili nga semundjet nuk esht ngjitse a:gripi b:frouthi c:brouti ju lutem ma ktheni pytjen tuaj menjeher
elona    Para 66 muajsh     
kam puqrra ne fytyr ne shpin qka me rekomandini qe ti heq
lauraa<3   Para 66 muajsh     
ej shikoni mos i lyeni me asgje,si shumica e njerzeve i lyen me shum gjera se me sod te bukes,me mjalte... e te tjera,ju proferoj qe mos i lyeni me asgje dhe mos i prekni me dor apo ti shtrydhni,nese ju i shtrydhni do te dal diqka e bardhe por eshte shum keq sepse me von te mbeten shenja keshtu qe mos i prekni me dor por leni ashtu dhe mbas 4,5 ditesh do te hiqen, por nese prap te dalin ti vepro ashtu te mos i prekesh dhe me von prap do te heqen ee nese nuk te heqen shko tek mjeku i lekures dhe do te tregoj diqka. ju faleminderit ishalla ju heken dhe te keni fytyr sa me te mir
mirjeta   Para 70 muajsh     
faleminderit shum nga ti po nese nuk muj me shkuu mem thon princ lej qishtuu nuk mujmm me te qu ka don ti a nnuk munn mem thon qe vet mi heq me najsen nese mundes mem nimu najqysh se shum me nervozojnnn sen nuk muj me po pa shum te mjeku dermatelogjik aaaa :S:S
argjenti   Para 70 muajsh     
Pershendetje Mirjeta,

keshillat e mesiperme jane vetem orientuese, per cdo problem qe mund te keni duhet ti drejtoheni vetem Mjekut Dermatolog dhe ne asnje menyre mos kerkoni keshilla nga te tjere
mirjeta   Para 70 muajsh     
ju prsh si mund te me ndimoni ti heq pucran ne fitur edhe ne shpin komm po ne shpin ma pak ne fityr ma shum i kom si te bardha e mi shperdhy dalin diqka te bardh e daj me dalin prak dua ti heq me merzitinn dua ta kemm ftyren te mir edhe kom perdorur shum sene e kom po me veq me limon e kom perdor do sene qishtu po e kot ka qen e ti si mund te me ndimos per mi heq te lutemm me thuaj si mundd ti heqii kettooo ne fytyr temmm :D
mirjeta   Para 70 muajsh     
Ju prsh per dua ta di si mund ti heq pucrta ne fityr kam jon te bardha e kur ti shpejthej dalin diqka de bardha kom perdor shum sene per me mi heq per e kot ka qen me kan dal prap kam edhe do ne shpin si ne fityr ashtu e thash nese nun mem ndimu si muj me i heq ato me ndimen ton se mu ka prish ftyra krejjj dua ta kem te bashtert e te mir e kom pa me limon si thojsin po nuk ka ndrishuar ashqe e kom po ni her me vez e kot edhe aj e me keshillen tonde si munt ti heq pucrat te lutem me ndimu nuk mund ti duroj me shkojn nervaa
lela   Para 70 muajsh     
me kan dalur disa shenja te bardha dhe me jan rritur me kan mberriur deri te floket dhe floket po me behen bardh me ndihmooni ju lutem
laura    Para 71 muajsh     
jam 17 vjeqare,kam fityre me akne dhe pika te zeza.kur ti shtrydhi me mbetet sheje per nje kohe te gjate,poashtu kam fytyre te yndyrshme,aknet qdo dit e me keq me behen,kam provuar ti lyej me mjalt dhe me shume prodtke te tjera kunder akneve,JU LUTEM me nevojitet keshilla e juaj.
arsim   Para 72 muajsh     
ne fytyr kam puqrra te zeza me krimba te zinj kam lekur te yndyrshme qka me preferoni te perdori jam 32 vjeqar kam pasur gjithmon te njejtat puqrra
Elona   Para 72 muajsh     
Pershendetje.jam nje vajze 17 vjec edhe kam shume pika te zeza ne fytyre ju lutem cfar me keshilloni te bej sepse keto pika sa vijne edhe shtohen edhe behen pucrra ju lutem me ndihmoni ju faleminderit
jam linda   Para 72 muajsh     
une kam shum pika te zeza dhe kam perdorur disa ilaqe por sme kan ndihmuar...a mund te me jepni ndonje keshtjell?ose te me ndihmoniii?
jam linda   Para 72 muajsh     
une kam shum pika te zeza dhe kam perdorur disa ilaqe por sme kan ndihmuar...a mund te me jepni ndonje keshtjell?ose te me ndihmoniii?
heavenange   Para 73 muajsh     
shimmerfalls   Para 73 muajsh     
gqgmmaqe   Para 73 muajsh     
Jacklynn   Para 73 muajsh     
Jacklynn   Para 73 muajsh     
Hey, that's powfreul. Thanks for the news.
linda   Para 74 muajsh     
pershendetje un jam 28 vjeqare dhe kam shum puqrra ne fytyr gjithkund kam kam perdor shum krema po asgje ju lutem qfar me rekomandomi me perdor ju faleminderit
edlira   Para 78 muajsh     
edhe un kam pika te kafta en fytyr edhe pse shum hije um kan ama po kam qef me mu hek kam perdor lloj lloj kremi ema pak e hiq mi ka hek.me kon qe din ndokush se qka me na rekomandu me perdor per fytyr qe mu hek pikat.?
rina    Para 78 muajsh     
a mund te me ndimoni si mund ti hek pikat e kafta ne fytyr me se shumti me dalin gjat stines se veres dhe fytyra me mushet me pika te kafta
besa   Para 78 muajsh     
Pershendetje! Jam 20 vjec. Ne moshen 12-vjecare me dolen pucra ne fytyre. Fillimisht pak pastaj mu shtuan. Kam shkuar te dermatologu (kur gjendja ish perkeqesuar), kam vazhduar kuren pa nderprerje me mbikqyrjen e dermatologut dhe fytyra me pesoi nje skuqje si djegie, mu rop, me dhimbte kur e prekja, dhe nderpreva kuren pas 6 muaj perdorimi. Pucrat me kishin ikur. pastaj filluan tme dilnin perseri. KAm shkuar tek nje tj dermatologe dhe e kam nderprere kurimin pas 4 muajsh pasi nuk pash asnje rezultat. Kam shkuar dhe tek nje tj dermatolog dhe pa efekt. Tashme kam ca shenja te pucrave dhe ca pucre te rralla qe nuk dalin ne siperfaqe po rrin thell nen lekure duke krijuar enjtje dhe skuqje. Me dhembin kur i prek. A mund tme jepni ndonje keshille? Me shume respekt!
nesa   Para 78 muajsh     
ju pershendes te gjithve pom me vjen keq sepse e kam perjetu vet kete gjendje ju kisha rekomandu nje ilaq vertet magjik ate mundeni me porosit vetem ata te cilat kan dikan ne sloveni ose mal te zi osepse preparati asht i beogradit dhe quhet akne intenziv per 2 jav keni me pa veten krejt ndrysh qysh keni qef ju e leni renat po bleni qeta edhe keni me pa edhe vet ju pershendes shpresoj tju kaloj
lola   Para 79 muajsh     
ku munt ta mar pegjigjen
lola   Para 79 muajsh     
persh ju falenderoj per keshidhat jam 23 vjece dhe kam rudha posht syve dhe fytyren jo te paster pucra skam po e kam pak si me njolla kafe un jam shum e bardh ne trup po ne fytyr jo dhe nuk e di pse se nga djedhi se kam se un jetoj ne bruksel dhe ktu dimer esht teher kohen ju lutem cfar te perdor se perdor shum maska qe i ble ne dyqane kam ber dhe maska ne kushtet e shtepis po as gje.po nuk vura krem puder un sdal dot kshu me respekt lola
Dafinna.   Para 79 muajsh     
Jom 16 vjeqre dhe kom flokt e gjata dhe shum t'mir por kohve te fundit kan filluar me u dobsuar,i kom pre pak amo ska pas ndikim sen edhe mu kan thar shum nuk perdori tharse te flokve me ndihmoni ju lutem se shum i kom qeff flokt e gjata e s'mendoj me i pre ??
silva   Para 80 muajsh     
sapuni palmolive i ben keq fytyres nese e perdor 3 here ne jave? jam 15 vjec
shkurtesa   Para 81 muajsh     
me falni por desha tju pyesja sepse jam nje vajz 14vjeqare dhe ekam fytyren me akne si mund te me ndimoni
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digicom

Më të lexuarat


Turizmi
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved