Si te kujdesemi per fytyren   nga ikubFEMRA 
Midis te gjitha riteve te bukurise qe do te na lejojne te na gjej pranvera ne nje forme rrezelluese, eshte nje qe duhet permendur me force sepse i jep rezultatet e saj vetem nqs zbatohet me perpikmeri: Purifikimi dhe pastrimi i lekures se fytyres si nje qellim paresor i higjenes sone te perditshme.
  11 Mar
 
0
0

Midis te gjitha riteve te bukurise qe do te na lejojne te na gjej pranvera ne nje forme rrezelluese, eshte nje qe duhet permendur me force sepse i jep rezultatet e saj vetem nqs zbatohet me perpikmeri: Purifikimi dhe pastrimi i lekures se fytyres si nje qellim paresor i higjenes sone te perditshme.

Gjithcka ka te bej duke u nisur nga larja e fytyres, nje veprim ky i njohur nga te gjitha femrat, por qe duke u shoqeruar me nje detergjent te pershtathsme sipas llojit te fytyres eshte me i pershtatshem. Ujerat hidratues jane shume te zakonshme duke qene se pershtaten me cdo lloj tipi te lekures.nese keni nevoje per nje pastrim me te thelle atehere perdorni qumesht tonikqe shume rralle ndodhe qe te kete ane negative por gjithmone kini parasysh qe ta aplikoni me nje pambuk per fytyren dhe ta hiqni me kujdes. Ideale per fytyrat delikate eshte perdorimi i nje produkti shkumues, qe pasi perdoret duhet te lahet me kujdes, nderkohe qe per lekurat mikse ose te yndyrshme perdorni produkte qe jane xhel.
 

Gjithsesi pavaresisht nga larja e fytyres eshte e nevojshme qe per te patur nej lekure te kuruar ti bejme edhe perkedhelje. e ska me mire se sa te perkedhelesh fytyren me nje masazh per muskujt e fytyres? Propozim nga Shiseido, produkt i krijuar apostafat per kete qellim, relaksues dhe tonifikues eshte ideale per nje lekure te stresuar. Pasi ky produkt shpelahet me uje te ftohte na dhuron nje ndjesi freskie te mrekullueshme.
Ne rast se problemi juaj ka te bej me nje irritim te fytyres si skuqja e saj atehere ne shtepin Arval ka lindur couperolle maske, nje maske ne idrogjen qe ndihmone te na jape nje ndjesi freskie, relaksuese dhe nje mireqenie duke e lene lekuren tone te bute dhe rrezellitese. E pasuruar me nje ser ingredientesh bimor sic eshte edhe kamomili luan nje rol si balsam per fytyrat e irrituara.
Ne fund per fytyrat e yndyrshme Helan ka krijuar masken skrub qe eshte e krijuar me esenca vajore te marra nga fletet e bimes se cajit dhe te limonit etj.
Rituali qe eshte me i pershtatshem per ju eshte ne varesi te lekures suaj, por gjithmone ne fund kini parasysh qe ta perfundoni procesin me nje tonik rifreskues, qe i jep lekures nje shkelqim dhe qe e ben te jete sa me elastike dhe te mbrojtur nga rrezet e diellit.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
hahhaha
Para 32 muajsh  
  
ftajra ftajra eeeeeeeeeeee ftajra
 
ura
Para 33 muajsh  
  
a keni ndonje ilac per fytyren e gjelbert
 
ura
Para 33 muajsh  
  
fytyra mu be ma e heshme pa ndihmen e ilaceve
 
pa emer
Para 33 muajsh  
  
komente komente
 
pa emer
Para 33 muajsh  
  
nak halis maj nak halis edi sa majr mo bo ftajra si zdi si tthom
 
pa emer
Para 33 muajsh  
  
fytyra mu prajsh kit
 
vlera
Para 33 muajsh  
  
fytyra mbreslenese
 
vlera
Para 33 muajsh  
  
fytyra mu be e shkelqyer.flm per
 
valentina
Para 50 muajsh  
  
qka duhet bere kur e ke fytyren me puqrra me qka duhet lyer
 
kena
Para 55 muajsh  
  
ktu behet fjjal per kujdesjen e fetyres per zbukurimin dhe per ujrat qe ta rregullojn fetyren nuk keni ma nevoj per mask
 Radika Resort
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
MAX LED WALL Durres
Bukuria
(A do ta shfrytëzonit atë për karrierë?)

FILXHANI SOT

Është e trishtë kur dikush qe e njihni bëhet dikush qe e nji...
RECETA E DITES

Mish vici me salcë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Tronditja që mora nga përgjigjia e tij ishte e dyfishtë…


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
903110002

Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV