Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Biskota me qumesht
 
Shperndaje
ikub#: 906060015
Biskotat me qumësht janë ëmbëlsirë e përgatitur me qumësht, gjalp, vezë, sheqer dhe sodë.

Biskotat me qumësht janë ëmbëlsirë e përgatitur me qumësht, gjalp, vezë, sheqer dhe sodë.

Për të përgatitur biskota me qumësht nevojiten :

    100 g gjalp
    1 filxhan çaji qumesht
    1 filxhan çaji sheqer
    1 lugë kafeje sodë
    2 vezë

Përgatitja

Në një enë hidhet gjalpi, sheqeri (pudër) dhe soda. Rrihen mirë derisa të zbardhet, pastaj shtohen vezët duke i rrahur, hidhet qumështië, i cili më parë është ngrohur pak. Shtohet mielli edhe përzihen lehtë, duke mos e punuar shumë që të mos bëhet elastik. Pastaj bëhen biskotat në forma sipas dëshirës, vihën në tavë të lyer me gjalpë edhe piqen.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per:

loading...


xhuana gjergji   Para 15 muajsh     
pergatitja me ka dale shum e mireeeeeeeeeeeeeeeeeeee por pak si e forte me ka dale biskotat.
Katerina   Para 16 muajsh     
shm te mira
endrisa   Para 30 muajsh     
po me sa grade piqen ne furre
selena   Para 31 muajsh     
keni te drejt I kam gatur dhe kan dal shm te mira flm
eri   Para 31 muajsh     
keni shmm te drejt znj grasiela
grasiela   Para 31 muajsh     
jane biskotat me te mira qe kam ngrene jane shmmmmmmmmmmmmmm shmmmmmmmmmmmmmm te mira flm per recetat tuaja te mira
lisa   Para 56 muajsh     
keto biskotat tuaja jane biskotat me te shpifura qe kam ngrene ndonje here ne jeten time !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stela   Para 62 muajsh     
Recetat tuaja jane te mrekullueshme ................... POashtu dhe biskotat.......................Jeni shume te mire .................
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
FAF
facile

Digicom

Më të lexuarat


Cineplexx
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved