marketkonekt
0 0
2
 

Biskota me qumesht


Biskotat me qumësht janë ëmbëlsirë e përgatitur me qumësht, gjalp, vezë, sheqer dhe sodë.

06 Qer

Biskotat me qumësht janë ëmbëlsirë e përgatitur me qumësht, gjalp, vezë, sheqer dhe sodë.

Për të përgatitur biskota me qumësht nevojiten :

    100 g gjalp
    1 filxhan çaji qumesht
    1 filxhan çaji sheqer
    1 lugë kafeje sodë
    2 vezë

Përgatitja

Në një enë hidhet gjalpi, sheqeri (pudër) dhe soda. Rrihen mirë derisa të zbardhet, pastaj shtohen vezët duke i rrahur, hidhet qumështië, i cili më parë është ngrohur pak. Shtohet mielli edhe përzihen lehtë, duke mos e punuar shumë që të mos bëhet elastik. Pastaj bëhen biskotat në forma sipas dëshirës, vihën në tavë të lyer me gjalpë edhe piqen.


emIKUB ne Instagram


ilma
Sondazh
Femrat e bukura në politikë
(Mendoni se bukuria është një element ndihmës ne realizimin e detyrës?)

Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: akora
Lexuar: ikub #:
 2
 6.118 906060015

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
lisa
Para 20 muajsh  
  
keto biskotat tuaja jane biskotat me te shpifura qe kam ngrene ndonje here ne jeten time !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
stela
Para 27 muajsh  
  
Recetat tuaja jane te mrekullueshme ................... POashtu dhe biskotat.......................Jeni shume te mire .................
+0     


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


alpet

GlobeAlbania

digitalb