ebuy.al
Alexa Alexa

 
3996 artikuj aktive


Ushqimet që kanë etiketën pa sheqer nuk do të thotë se janë pa karbohidrate nëse përmbajnë alkoole me sheqer. Edhe nëse këto lloje ushqimi nuk përmbajnë sheqer ose karbohidrate të tjera, ato përsëri...
Para 2 oresh
78 Lexime 0 Komente 0 VotaKonsumimi i rregullt i luleshtrydheve dhe manaferrave mund të frenojë plakjen mendore për më shumë se dy vite.
Para 24 oresh
512 Lexime 0 Komente 0 VotaBoronicat mund të ndihmojnë në shkrirjen e dhjamit të grumbulluar në bel, tregojnë studimet e studiuesve nga Universiteti i Michiganit.
Para 28 oresh
333 Lexime 0 Komente 0 VotaHarrojini solucionet e shtrenjta kundër rrudhave, sekreti i një lëkure të re qëndron tek stërvitja.
Para 30 oresh
334 Lexime 0 Komente 0 VotaNëse dëshironi të pastroni mëlçinë nga toksina, atëherë duhet të hiqni duhanin, nuk duhet të pini alkoolin, por ujin, duhet të hani me ngadalë dhe në dietën tuaj duhet të përfshini disa bimë. Ja se...
Para 2 ditesh
1058 Lexime 0 Komente 0 VotaNuk vishni dot dicka të ngushtë sepse ju penalizon zona e dhjamit rreth barkut.
Para 2 ditesh
1405 Lexime 0 Komente 0 VotaBanania është në gjendje të prodhoje shumë shpejt energji për organizmin dhe përllogaritet se dy banane do të mjaftonin për të kryer 90 minuta stërvitje të forta.
Para 3 ditesh
1265 Lexime 0 Komente 0 VotaSipas specialistëve, konsumimi i brokolit, spinaqit, karotës dhe boronicave, të cilat janë të pasura me lëndën luteinë, minimizon rrezikun e sëmundjes së “njollës së verdhë” që bëhet shkak i verbimit...
Para 4 ditesh
228 Lexime 0 Komente 0 VotaUshqimet të cilat hulumtuesit mendojnë se mbajnë gjithë trupin të shëndetshëm, duke përfshirë edhe trurin.
Para 5 ditesh
358 Lexime 0 Komente 0 VotaNe përditshmërinë e përkujdesjeve ndaj trupit përgjithësisht vëmendja jone orientohet me shume drejt barkut, ijëve apo muskujve gluteale, duke anashkaluar dhe harruar krahët, te cilat ne fakt...
Para 5 ditesh
951 Lexime 0 Komente 0 VotaArra konsiderohet si pema frutore më e vjetër. Ajo daton që në vitin 10.000 para lindjes Krishtit.
Para 5 ditesh
541 Lexime 0 Komente 0 VotaKapsllëku përcaktohet si një problem qe përgjithësisht prek seksin femër dhe qe karakterizohet nga një ndryshueshmëri te transitit intestinal e shoqëruar me probleme te evakuacionit.
Para 6 ditesh
898 Lexime 0 Komente 0 Vota
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan