Ushqyerja e fëmijëve në verë
 
Shperndaje
ikub#: 1606270061
Me ardhjen e verës edhe ushqyerja e fëmijëve ndryshon. Sezoni i bukur është sinonim relaksi por edhe zbavitjeje për te mos përmendur temperaturat e larta.

Me ardhjen e verës edhe ushqyerja e fëmijëve ndryshon. Sezoni i bukur është sinonim relaksi por edhe zbavitjeje për te mos përmendur temperaturat e larta. Ne këto kushte klimatike influencojnë ne trupin tone dhe ne mënyrë te veçante ne atë te fëmijëve te cilët kane me pak oreks dhe nuk kane një ushqyerje te rregullt. Ja atëherë disa këshilla qe duhet te dini për te përballuar verën sa me mire.

1. Përgatitini fëmijëve tuaj një mëngjes te pasur.

2. Mësoni fëmijët te preferojnë fruta dhe perime pa limit.

3.

Përgatitini peshk, mish te bardhe dhe bathe si pjate baze.

4. Bëjini te preferojnë ujë dhe lëngje frutash dhe pijet me gaz.

5. Për zemër mund ti përgatitni diçka te lehte ne mënyrë qe fëmijët te mos rendohen.

Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJE USHQIM VERA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved