Tendenca e shtëpisë për verën është stili bregdetar
 
Shperndaje
ikub#: 1607010074
Një nder tendencat e shtëpisë për verën 2016 është stili bregdetar qe merr frymëzim nga atmosfera marine por me një elegance retro.
FOTO GALERI

Një nder tendencat e shtëpisë për verën 2016 është stili bregdetar qe merr frymëzim nga atmosfera marine por me një elegance retro. Me ardhjen e stinës se bukur ndryshojnë edhe tendencat për te arreduar shtëpinë.

Ngjyrat janë te zbehta dhe delikate, pëlhurat për arredim janë te lehta dhe te shkëlqyeshme ndërsa mobiliet e arredimit marrin frymëzim nga natyra dhe peizazhet marine . Stili bregdetar pasqyron pikerisht shpirtin veror te pushimeve dhe te relaksit.

Një stil shume ne mode për verën 2016 është ai bregdetar i karakterizuar nga arredime me shije marine dhe lehtësisht shabby chic.

Ky lloj stili nuk përdoret vetëm për te arreduar shtëpinë ne plazh por edhe ne qytet apo ne fshat.

Mobiliet prej druri te zbardhura janë te preferuara për këtë stil te personalizuar nga objekte me frymëzim detar si guaska, yje deti, pulëbardha etj. Ngjyrat janë te çelura dhe delikate dhe marrin frymëzim nga rëra e plazhit, sfumatura te ngjyrës se bardhe apo boje qielli. Dekori dhe objektet janë protagonistet e vërtet te stilit bregdetar.
Shfleto artikuj te tjere per: BREGDETI SHTEPIA TENDENCA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved