Si të zgjidhni çizmet në bazë të morfologjisë që keni
 
Shperndaje
ikub#: 1612080022
Për te qene te stiluar ne dimër duhet te zgjidhni një pale çizme te bukura dhe ne mode, por nga ana tjetër ato duhet te përshtaten edhe me morfologjinë tuaj.
Për te qene te stiluar ne dimër duhet te zgjidhni një pale çizme te bukura dhe ne mode, por nga ana tjetër ato duhet te përshtaten edhe me morfologjinë tuaj. Ideale me xhinse, fustane apo funde, ato mund t’i vishni me çdo lloj stili veshjeje. Sot ekzistojnë modele nga me te ndryshmet, por mire është qe te provohet edhe rehatia e tyre para se te zgjidhem. Ja si t’i zgjidhni edhe ne baze te trupit dhe këmbeve qe keni.
Për këmbë te holla
 
Keni këmbë te holla? Ju mund te vishni thuajse çdo lloj modeli çizmesh, përveç atyre shume te gjera sipër. Idealja është te zgjidhni çizme te ngushta ose ato te shkurtrat.
Për këmbë te shëndosha
 
Nëse keni pulpa këmbësh te shëndosha mire është t’i shmangni çizmet e ngushta. Mire është t’i zgjidhni ato te gjera, elastike dhe te shkurtrat.
Për ato qe nuk i pëlqejnë gjunjët e tyre
 
Edhe pse keni komplekse për këmbët dhe gjunjët kjo nuk do te thotë qe ju duhet te shmangni çizmet. Për te kamufluar këtë pjese te trupit zgjidhni çizme te shkurtra por mbi kyçin e këmbës, funde mesatare ose pak mbi gju. Shmangni me çdo kusht çizmet shume te gjata, te cilat janë tendence këtë vit si dhe ati qe ngjiten deri tek gjuri.
Për te shkurtrat
 
Për fat te keq, nëse jeni te shkurtra duhet t’i harroni çizmet e gjata mbi gju. Me e mira është te zgjidhni cime gjysme te gjata, pra poste gjurit dhe me take.Shfleto artikuj te tjere per: CIZME MORFOLOGJI ZGJEDHJA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved