11 karakteristikat e femrave të prirura për dashuri të gabuar   
Dashuritë, shpesh, bëhen toksike për arsye të ndryshme; vjen një moment kur bëhet e dukshme që janë kthyer në të dëmshme e megjithatë, shumë njerëz vazhdojnë t’i jetojnë sepse nuk mund të bëjnë dot ndryshe.
Nga living 12 Dhj
 
0
0

Dashuritë, shpesh, bëhen toksike për arsye të ndryshme; vjen një moment kur bëhet e dukshme që janë kthyer në të dëmshme e megjithatë, shumë njerëz vazhdojnë t’i jetojnë sepse nuk mund të bëjnë dot ndryshe. Ato që i ruajnë me kokëfortësi, pavarësisht realitetit, janë kryesisht gratë. Pse? Sepse kanë nevojë të dëshpëruar për t’u ndjerë të dashuruara.

As gratë nuk janë perfekt, bëjnë edhe ato gabime! Një ndër ta është edhe nevoja për siguri përmes dashurisë. Pikërisht këtu është gabimi sepse e kërkojnë përmes një dashurie të ‘çfarëdoshme’. Humbasin kohë, energji dhe vëmendje pas burrave të gabuar. “dashuria” që ato kanë në mendje nuk ekziston, është për një burrë ‘fantazmë’ të cilin e shpikin në kokë e po për këtë fantazi dëshpërohen, meditojnë e sajojnë gjithfarë strategjish për të joshur e për të tërhequr vëmendje.

Presin të marrin dashuri nga një dashuri që, në fakt, nuk është! Janë disa arsyet që i shtyjnë gratë drejt burrit të gabuar dhe në shumicën e rasteve nuk janë as të vetëdijshme për to. Nëse lidhja juaj ‘jeton’ apo ngjizet prej një nga arsyet e mëposhtme dhe nëse arrini të ndërgjegjësoheni në kohë, mund të shpëtoni:


1. Dua gjithmonë njeriun e gabuar
2. E dua për ta shpëtuar
3. Jam në kërkim të dashurisë së madhe
4. E kam mbyllur me dashurinë
5. Dashuroj nga frika e vetmisë
6. Ndihem e tradhtuar
7. E përdor dashurinë vetëm për siguri
8. Dua në mënyrë posesive
9. Dashuroj dhe bëhem e varur
10. E ndiej që është i duhuri
11. Ku kam gabuar?

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Sex & the city
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Marrëdhëniet mes njerëzve janë si lulet. Duhet te kujdeseni ...
RECETA E DITES

Vezë të mbushura me peshk ton dhe majonezë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA GABIME KARAKTERISTIKA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1612120109
Reklame
Raiffeisen


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet