Grimi: Sy dhe buzë të ndezura njëkohësisht? Po. Ja disa këshilla   
Gjithmonë ju është thënë të theksoni vetëm një nga tiparet, por mund të theksoni njëkohësisht edhe buzët edhe sytë...
Nga ikub.al 20 Dhj
 
0
0

Si të theksoni buzët dhe sytë njëkohësisht? Mësoni si të thyeni rregullat me anë të guidës së mëposhtme....

Një smokey eye dhe një e kuqe e ndezur e buzëve në të njëjtën kohë, mund të duken të frikshme dhe të ekzagjëruara. Ekspertët e bukurisë zakonisht këshillojnë të theksohet njëri prej tipareve, p.sh një i kuq buzësh me një smokey eye të lehtë ose fare, apo një vijë e hollë lapsi si dhe sy të errët metalikë me një buzëkuq të thjeshtë nude.  Shumicën e kohës, kjo funksionon mirë, por ndonjëherë mund t’i provoni të dyja. Ndiqni këshillat e mëposhtme në mënyrë që look-u juaj të funksionojë:

 

1. Mbani pjesën tjetër të makeup-it shumë neutrale. Një lëkurë e çelët me shkëlqim kombinohet mirë me të.

2. Bëjuni diçka të thjeshtë flokëve, një krehje të thjeshtë në vend të një stilimi të komplikuar.

3. Guxoni—miksoni vijëzuesin blu me buzët e kuqe. Make upi lidhet me të qenit e gëzuar, kështu që shkaktoni përplasje ngjyrash ndonjëherë.

4. Mos e aplikoni në punë këtë look—ruajeni për raste të tjera.

5. Kontrolloni make upin herë pas here për t’u siguruar që nuk ka rrëshkitur në fytyrë. Ky look duhet të jetë i pastër dhe i përsosur.

6. Ngjyra gold e syve u përshtatet shumë ngjyrave të buzëkuqit. Mund të kombinoni gold me të kuqe, vishnje apo edhe pink.

 

Ende nuk jeni e bindur? Frymëzohuni nga shembujt më poshtë:

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Bukuria
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një nga gjerat me te bukura ne bote është te gjesh personin ...
RECETA E DITES

Makarona me sepie dhe kunguj
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: BUZE GRIM SY THEKSI
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1612200115
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9