Meshkuj, ulërimat gjatë seksit nuk tregojnë atë që ndiejnë gratë   
Motivi i vërtetë i tyre do t’ju bëjë të rishikoni vizionin tuaj për seksin....
Nga ikub.al 21 Dhj
 
0
0

Të dashur meshkuj, nëse deri tani i keni shtuar kredite vetes në cv-në tuaj pas netëve sensacionale të seksit, vetëm në bazë të ulërimave dhe rënkimeve të partneres suaj, merrni gomën dhe fshijini të gjitha para se t’ju zbulojnë.

Pse? Sepse sipas një studimi publikuar në Archives of Sexual Behavior, do të bënit një figurë të keqe. Këto “manifestime” të zhurmshme nuk lidhen as me orgazmën dhe as me kënaqësinë fizike.

Në ekzaminimin e një kampioni me 71 gra të moshave 18-48 vjeç, është zbuluar se ulërimat nuk derivojnë nga orgazma në vetvete, nuk janë një reagim instiktiv i kënaqësisë që ndiejnë, por përkundrazi, shërbejnë për t’i treguar mashkullit rrugën drejt orgazmës.

E njëjta gjë edhe për rënkimet apo reagimet e tjera: janë tregues i lodhjes dhe mërzitjes, ose duan të raportojnë më shumë ritëm për të arritur në orgazmë.

Me pak fjalë, nëse vetëbesimi juaj bazohej vetëm në një grup tingujsh, është koha të shqyrtoni aftësitë tuaja amatore.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


loading...

NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Aziatik, apo perëndimor
(Cilit horoskop do t’i besoni më shumë?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Marrëdhëniet mes njerëzve janë si lulet. Duhet te kujdeseni ...
RECETA E DITES

Vezë të mbushura me peshk ton dhe majonezë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Për mua ishte dita më e bukur e jetës, pas lindjes së djalit

Shfleto artikuj te tjere per: MESHKUJT RENKIMI SEKS ULERIMA
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1612210040
Reklame
Raiffeisen


Reklame
dga
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet