Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
10 truke për të mos u shëndoshur gjatë festave
 
Shperndaje
ikub#: 1612220038
Pranojeni se gjate periudhës se festave ta teproni ne tavoline behet me dëshirë dhe vetëdije dhe ne te vërtet kjo periudhe është me te vërtet një gracke për linjën dhe shëndetin tone.

Pranojeni se gjate periudhës se festave ta teproni ne tavoline behet me dëshirë dhe vetëdije dhe ne te vërtet kjo periudhe është me te vërtet një gracke për linjën dhe shëndetin tone.

 

Vaktet tradicionale festive, organizmi është ne gjendje te vet rregullohet dhe te mbaje peshën fillestare mbi te gjitha nëse midis vakteve i lejoni vetes disa minuta ecje. Por nëse te ngrënat e tepruara zgjasin edhe me tej atëherë peshorja mund te tregoje edhe 3-4 kilogram me shume dhe këto janë shume te vështira për ti larguar pas festave. Përpiquni te mos e teproni me ushqimin gjate festave dhe ne po ju tregojmë disa truke për tu ndihmuar.

1. Pini me shume ujë

2. Synoni për një mëngjes te lehte

3. Pasi te keni ngrënë bëni një shëtitje

4. Gjate drekave dhe darkave hani me ngadalë

5. Synoni për porcione te vogla

6. Pas drekës apo darkës pini një filxhan çaj

7. Midis ftesave te ndryshme qëndroni te lehte

8. Mos i anashkaloni kurrë vaktet

9. Antipastat me mire nëse i përgatitni krudo

10. Gjate festave evitoni te mbushni pjatën plote.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FESTA SHENDOSHJA TRUKE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved