Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
7 truke si të fusni më shumë dritën e diellit në shtëpi
 
Shperndaje
ikub#: 1612230111
Pjesa më e mirë? Nuk ka nevojë për rimodelim apo instalim të dritareve të reja.
1-Varni pasqyra në mure. Ato do të lejojnë pasqyrimin e dritës duke e bërë dhomën të duket më e ndriçuar.
2-Largoni pemët që ju bllokojnë dritaret. Ato nuk do të lejojnë që rrezet e diellit të hyjnë në dhomë.
3-Mbani ngjyra të hapura dhe mat në shtëpi. Ato mund ta reflektojnë më mirë dritën.
4-Mbani pastër xhamat, pasi dritaret e pista bllokojnë futjen e dritës.
5-Tregoni kujdes me arredimin. Mos e mbingarkoni shtëpinë me ngjyra të forta.
6-Mos e erëzoni një dhomë të vogël më shumë duke e mobiluar me mobilie të errëta. Përdorni ngjyra që mund të reflektojnë dritën dhe krijojnë idenë e hapësirës.
7-Përdorni mobilie me sipërfaqe me shkëlqim ose pasqyrues. Kjo do të krijojë dritë dhe hapësirë në dhomë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DIELLI DRITA NDRICIMI SHTEPIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved