Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Rrole vici me perime
 
Shperndaje
ikub#: 1612230009
Receta e Dites


Përbërësit

- 1kg fileto vici
- 2 karota
- 5 feta proshute krudo
- 200 gr bizele
- 2 luge djathë parmixhan i grire
- 2 kunguj
- 400 gr qepe
- 1 tufe sallate jeshile
- 2 dl vere e bardhe
- 50 gr gjalpë
- arre moskat
- kripe, piper

Përgatitja

Vendosni ne misker gjysmat e perimeve apo ti keni gatuar me pare me avull, bashkoni kremin e perimeve qe përgatitet me perimet e tjera po te gatuara. Me pas shtoni djathin e grire dhe arrën moskat. Shtrini filetat e mishit te vicit dhe sipër tyre vendosni fetat e proshutës krudo, gjethet e sallatës jeshile dhe përbërjen me perime. Rrotulloni rrolen dhe lidheni me spango kuzhine. Me pas ne një ene shkrini gjalpin, bashkoni mishin, qepet dhe verën e bardhe dhe rregulloni me kripe. Mbuloni me letër alumini dhe piqeni rrolen për 50 minuta ne furre me 180'C. Hiqni letrën e aluminit dhe ngrini temperaturën e sobës ne 200'C dhe vazhdoni gatimin dhe për 20 minuta te tjera. Pasi ta keni hequr nga zjarri priteni rrolen ne feta dhe shërbejeni.
 

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI PERIME RECETA ROLE VICI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved