Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Omëletë me rukola dhe salmon
 
Shperndaje
ikub#: 1612240003
Receta e dites

Përbërësit
 
- 8 veze
- 80 gr rukola
- 200 gr salmon i tymosur
- qumësht
- vaj ulliri
- piper i kuq
- kripe, piper i zi
 
Përgatitja
 
Pastroni mire rukolen duke eliminuar pjesën e forte, lajeni me ujë te rrjedhshëm dhe thajeni mire. Thani me letër kuzhine salmonin e tymusur duke larguar kështu pjesën e tepërt te lagësht. Me pas rrihni 2 veze ne një ene dhe rregulloni me kripe, piper dhe 2-3 luge qumësht. Hidheni përbërjen ne një ene pasi te keni ngrohur pas vaj ulliri dhe gatuajeni omëletën me zjarre te moderuar pa kthyer derisa te marre një ngjyre te arte. Me pas shpërndani sipër disa gjethe rukole dhe 1/4 e salmonit te tymosur te prere ne shirita, paloseni omëletën ne gjysme dhe vendoseni ne një pjate duke e mbajtur ne një vend te ngrohte. Përgatitni edhe omëletat e tjera ne te njëjtën mënyrë duke përdorur nga dy veze. pasi ti keni përfunduar te gjitha omëletat dekoroni me kokrra piperi te kuq te shtypura.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI RECETA RUKOLA SALMON

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved