Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Të qëndroni në formë gjatë festave
 
Shperndaje
ikub#: 1612260093
Siç mund te dini, gjate festave te fund vitit është shume e vështirë te mbani linjat, e vështirë po...por jo e pamundur.

Siç mund te dini, gjate festave te fund vitit është shume e vështirë te mbani linjat, e vështirë po...por jo e pamundur. Mjafton te njihni këshillat e duhura për te qëndruar ne forme edhe gjate festave. Dreka, darka, festime, aperitiv dhe mbrëmje me miq apo kolege vene ne prove te vështirë ushqyerjen tone dhe shton friken për tu afruar peshores. Por mos u shqetësoni qe ne këtë periudhe nuk ka zgjidhje. Fillimisht është e rëndësishme te kujdeseni për ushqyerjen kur jeni ne shtëpi ne mënyrë qe te balanconi abuzimet qe do te bëni jashtë. Mjafton te ndiqni disa rregulla për te filluar vitin e ri ne forme perfekte.1. Konsumoni pak ëmbëlsira vetëm ne ditët e festave2. Evitoni pijet me gaz dhe snack te ndryshëm.3. Beni aktivitet fizik.4. Kujdesuni për ushqyerjen ne shtëpi5. Mos e teproni me pijet alkoolike

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DIETA FESTA FORMA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved