Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Mozzarella me pesto dhe kaperi
 
Shperndaje
ikub#: 1612270005
Kuzhina e huaj

Përbërësit

- 4 mozzarella
- 3 luge kaperi
- 2 qepe
- finok
- lëng limoni
- domate te vogla
- vaj ulliri
- kripe, piper

Përgatitja

Për te përgatitur mozzarella me pesto dhe kaperi fillimisht ndani ne 3 feta te mëdha mozzarellan dhe lërini te kullojnë mire. Me pas grini qepet bashke me bishtat me finokun dhe 2-3 luge kaperi. Bashkoni ne një ene përbërësit e grire dhe rregulloni me vaj ulliri, lëng limon, kripe dhe piper. Vendosini fetat e mozzarellas duke i alternuar me feta djathi dhe pesto dhe me pas shërbejini me domate te vogla.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI MOZZARELLA PESTO RECETA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved