Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Domate të mbushura
 
Shperndaje
ikub#: 1612280011
Receta e Dites

Përbërësit

- 8 domate
- 400 gr stracatel
- 1 tufe borzilok
- 2 feta buke
- 2 luge vaj ulliri
- kripe, piper

Përgatitja

Pritni ne gjysme me drejtim horizontal domatet. Me pas me një luge largoni tulin ne mënyrë qe ti boshatisni, kthejini domatet përmbys për te kulluar ne mënyrë qe te humbasin lëngun e tepërt te tyre. Ndërkohë, pritni ne kuba te vegjël fetat e bukës dhe thekini ne furre. Me pas ne një ene hidhni stracatelen, borzilokun e prere dhe pak kripe e piper. Mbushni domatet e boshatisura me përgatitjen dhe me pas vendosni kubat e bukës se thekur. Rregulloni me pak vaj ulliri dhe shërbejini.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DOMATE GATIMI RECETA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved