Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Ja pse duhet të mbani lule në shtëpi
 
Shperndaje
ikub#: 1612280141
Përmirësoni shëndetin dhe zbukuroni shtëpinë tuaj vetëm përmes luleve.
Jo të gjithë i pëlqejnë lulet në shtëpi, mirëpo ka disa arsye pse duhet ti mbani ato.
 
Ndoshta ka ardhur koha ta mësoni veten të bashkëjetoni me gjelbërimin dhe  aromën e luleve në shtëpi. Lulet janë të mira për shëndetin fizik, mendor dhe janë një ndër dekoret më të bukura të shtëpisë.
 
Ja 9 arsyet pse duhet të mbani lule në shtëpi.
 
1-Lulet ju ndihmojnë të relaksoheni, pasi ngjyrat e tyre dhe aromat stimulojnë adrenalinën. Kjo rrit oksigjenin në tru dhe ju bën të ndiheni më të qetë.
 
2-Ato i japin dhomës lagështi duke shmangur kështu tharjen e ajrit.
 
3-Disa prej tyre kanë veti shëruese që do ju duhet ti përdorni si p.sh. aloe vera.
 
4-Lulet nxisin kreativitetin.
 
5-Ato ulin rrezikun e zhvillimit të alergjive, sidomos lulja merimangë. Ajo e pastron ajrin e dhomës me 90 % nga lëndët toksike brenda dy ditëve.
 
6-Pastrojnë ajrin dhe japin oksigjen.
 
7-Ju shtojnë energjinë dhe përmirësojnë humorin tuaj falë ngjyrave, formave dhe aromës së tyre.
 
8-Ulin nivelet e stresit.
 
9-Ju ndihmojnë në shplodhjen e syve të lodhur. Fiksoni lulet për disa minuta dhe sytë do të ndihen më të qetë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: LULE PERFITIMET SHTEPI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved