Disa produkte natyrale për aromat e pakëndshme intime   
Nëse përjetoni skuqje, acarim, kruarje, thatësi dhe një aromë të ngjashme me atë të peshkut në zonat intime, mos u shqetësoni. Ka disa mënyra trajtimi të thjeshta për t’u realizuar.
Nga ikub.al 30 Dhj
 
0
0

Aromat e pakëndshme vaginale janë një problem me të cilin përballen shumë gra. Ato mund të shkaktohen nga shumë faktorë (sëmundjet seksualisht të transmetueshme, infeksionet bakteriale, higjiena jokorrekte, dushet, etj) dhe mund të zgjasin për një periudhë të gjatë.

Nëse përjetoni skuqje, acarim, kruarje, thatësi dhe një aromë të ngjashme me atë të peshkut në zonat intime, mos u shqetësoni. Ka disa mënyra trajtimi të thjeshta për t’u realizuar.

 

Jogurti                                                                                                                                            

Ngrënia e dy filxhanëve kos në ditë mund të largojë aromën e pakëndshme femërore. Jogurti balancon pH në zonat femërore. Gjithashtu mund të zhysni një tampon në jogurt dhe ta lini për disa minuta në zonat intime. Pastaj shpëlajeni.

 

Ujë

Pini sa më shumë ujë për të nxjerrë jashtë toksinat dhe bakteret nga trupi. Pirja e ujit gjithashtu zvogëlon sheqerin në trup, i cili është shkaktar i aromës femërore. Pini 8-10 gota ujë çdo ditë.

 

Uthull molle

Shtoni uthull molle në ujin tuaj të vaskës dhe zhytuni për 30 minuta deri në një orë në mënyrë që të largoni bakteret. Bëjeni këtë 4-5 herë në javë për të parandaluar rritjen bakteriale.

 

Sodë buke

Zhysni vaginën tuaj në një solucion me sodë për të larguar aromat e këqija të shkaktuara nga myku ose infeksionet bakteriale. Shtoni sodë buke në ujin e vaskës ose në një tas të vogël dhe aplikojeni në zonën vaginale.

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Nëse do të kishit mundësinë të njihnit të ardhmen
(Do të donit ta mësoni?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Ne jete duhet te jeni dëshmitarë dhe jo gjyqtare, duhet te p...
RECETA E DITES

Kroketa me patate dhe sallam
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: AROMAT INTIME NATYRALE PRODUKTE THATE
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1612300155
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9