Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Sallatë mikse me mustardë
 
Shperndaje
ikub#: 1612300010
Receta e Dites


Përbërësit

- 500 gr patate
- 250 gr fasule
- 3 domate
- sallate jeshile
- 3 veze te ziera
- 400 gr peshk ton konservë
- 5 fileto sardele konservë
- 1 luge kaperi
- 100 gr ullinj te zinj
- 1 luge mustarde
- 1 tufe majdanoz
- 2 luge aceto
- vaj ulliri
- kripe

Përgatitja

Zieni patatet, me pas qërojini dhe pritini ne rrathë. Zieni ne avull fasulet, pastroni dhe pritni ne feta 3 domate dhe bashkojini perimet ne një sallatjere. Lani mire majdanozin dhe grijeni. Përzieni ne një ene aceton, me vajin e ullirit dhe mustardën dhe me pas shtoni majdanozin dhe rregulloni me kripe. Gjysmën e  salcës se përgatitur hidheni mbi perimet. Me Pas lani mire gjethet e sallatës jeshile dhe copëtojeni, hidhni salcën qe ju ka mbetur dhe përziejini te gjithë përbërësit me kujdes. Ne fund shtoni peshkun ton dhe filetat e sardeleve pasi ti keni kulluar nga vaji i tyre, shtoni vezët e ziera te prera ne copa, kaperit dhe ullinjte, përziejini përsëri te gjithë përbërësit dhe shërbejini.
 

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIMI MUSTARDE RECETA SALLATA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved