Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Sallatë me pulë, selino dhe kërpudha
 
Shperndaje
ikub#: 1612310003
Receta e Dite

Përbërësit
 
- 600 gr gjoks pule
- 4 selino
- 3 luge majonezë
- 300 gr kërpudha
- 5 luge kos natyral
- bishta qepesh te njoma
- kripe, piper
 
Përgatitja
 
Copëtoni mishin e pulës pasi ta keni zier dhe largoni pjesët e mundshme te lëkurës apo kockave. Me pas largoni fijet nga degët e selinos dhe pritini ne rrathë, pritni edhe bishtat e qepëve te njoma. Me pas pastroni mire kërpudhat dhe pritini ne feta, përziejini te tre përbërësit dhe ndajini ne pjata. Bashkoni majonezën me kosin, bishtat e qepëve, rregulloni me kripe dhe aromatizoni me piper dhe salcën hidheni ne çdo pjate qe keni vendosur tre përbërësit dhe me pas shërbejini.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM RECETA SALLATA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved