Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
Si të trukoheni nëse do të vishni një fustan të kuq
 
Shperndaje
ikub#: 1612310001
Te dini si te trukoheni nëse keni vendosur te vishni një fustan te kuq është disi e vështirë, sepse një fustan ne këtë ngjyre tërheq me lehtësi vëmendjen e njerëzve dhe për këtë arsye është gjithmonë mire te mos e teproni me make up-in.
Te dini si te trukoheni nëse keni vendosur te vishni një fustan te kuq është disi e vështirë, sepse një fustan ne këtë ngjyre tërheq me lehtësi vëmendjen e njerëzve dhe për këtë arsye është gjithmonë mire te mos e teproni me make up-in.
Nga ana tjetër te mësoni te trukoheni ne mënyrë te përshtatshme qe te kombinohet bukur me një fustan ne këtë ngjyre është e nevojshme mbi te gjitha ne këtë periudhe festimesh duke qene se është një ngjyre shume e preferuar.
Ne te vërtet ato qe bëjnë diferencën e një veshjeje perfekte shpesh janë detajet si për shembull grimi, thonjte apo aksesoret.
 
1. Ngjyra e lëkurës
Ngjyra e fondotintes duhet te zgjidhet ne mënyrë te kujdesshme sepse duhet te përshtatet sa me shume te jete e mundur me ngjyrën e lëkurës duke evituar tonalitetet shume te errëta. Blush-i duhet te zgjidhet ne nuanca te zbehta si për shembull ne ngjyre pjeshke apo salmon dhe duhet te aplikohet ne mollëza. Nëse dëshironi te jepni një pamje te shkëlqyeshme ne fytyre mund te aplikoni një shkëlqyes ne pluhur dhe ta aplikoni ne zonat me te përshtatshme si ne mollëza, ne mjekër, hunde dhe ne harkun e vetullave.
 
2. Sytë
Ngjyrat me te përshtatshme janë bakri, bronzi dhe pjeshka për ti sfumuar me një ngjyre shampanje ne mënyrë qe ti jepni shkëlqim dyve. Për një pamje me glamour mund te preferoni një smokye eyes ne nuancat e kafesë, penel dhe qerpikë fals. Një vend shume te rëndësishëm zë dhe rimeli i cili duhet te aplikohet me kujdes, ne ngjyre te zi apo kafe sipas preferencave personale.
 
3. Buzët
Nëse preferoni te lyeni buzët me buzëkuq te kuq atëherë duhet te synoni për një tonalitet me te erret se fustani qe do te vishni. Opsioni me te cilin nuk do te gaboni kurrë? Ngjyra e buzëkuqit ne te njëjtën nuance me fustanin. Për ato qe nuk preferojnë buzëkuqin e kuq mund te aplikojnë një shkëlqyes. Ne këtë rast është perfekt nëse zgjidhni një tonalitet te ngjyrës kafe te lehte.


Ventouris
ventouris


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FUSTAN KUQE TRUKU

loading...


*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digicom

Më të lexuarat


Turizmi
Butik Alviero


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved