Ç’do të më këshillonit të bëja?   
Me tim atë s’mund të flas se ai do të inatoset e do ta lëndojë...
Nga ikub.al 31 Dhj
 
0
0

Përshëndetje. Prej disa kohësh jam dëshmitare e një ngjarjeje të tmerrshme. Kam zbuluar që halla ime tradhëton bashkëshortin me burrin e kushurirës së parë të saj. I pikasa që para disa muajsh kur ishim në një gëzim familjar. Ata shpesh shihnin njëri tjetrin duke qeshur dhe kishin telefonat në dorë. Mesa dukej shkëmbenin mesazhe. Por të vërtetën e zbulova kur një mëngjes i pashë të dilnin të dy nga një motel në periferi të Tiranës.

Halla ime është një grua tek të 40-at, ka dy fëmijë dhe bashkëshorti i saj është njeri shumë i mirë. Gjithmonë kam pasur respekt për të dhe për familjen e saj dhe nuk kisha menduar kurrë se do ta shihja ndonjëherë në ato pozita. Kam kaq ditë që jam në dilemë nëse duhet ta mbaj për vete këtë që zbulova apo ta ndaj me dikë tjetër. Me tim atë s’mund të flas se ai do të inatoset e do ta lëndojë. Ime më nuk mund të rrijë pa ja thënë babit, kurse vëllai im është shumë gjaknxehtë dhe kam frikë mos bën ndonjë veprim të papjekur. Po edhe ta mbaj për vete më duket barrë shumë  e rëndë. Bashkëshorti i saj punon nga mëngjesi në darkë për t’i siguruar mirëqenien familjes dhe ka shumë besim tek ajo.

Por edhe nëse e bëj të ditur këtë, kam frikë mos shkatoj ndonjë dramë në familje.  Do të prishja një familje që tashmë është në një fazë të konsoliduar. Ç’do të më këshillonit të bëja?

Mode, bukuri, gossip ne aplikacionin qe i duhet cdo Shqiptari -  Shkarko My ikub


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.NBG bank
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Femrat.al
Chez Moi
Yasmine
Big Brother
(Format i konsumuar apo jo?)

Ikub Promo
Bordo Revista
FILXHANI SOT

Një dashuri e sinqerte nuk mbaron kurrë, ajo mund te ketë di...
RECETA E DITES

Sallatë me pulë, rrush dhe djathë
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

Nuk e di pse parandiej ndarjen

Shfleto artikuj te tjere per: DILEMA FAMILJA LENDIMI TRADHETIA
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1612310019
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9